До уваги жителів міста!

 Не допускайте спалювання опалого листя та сухої трави!

Навесні у нашому місті створилась негативна тенденція - спалювати опале листя та суху траву. В цей час повітря стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Шкода від спалювання рослинних решток надзвичайно велика. На превеликий жаль, жителі нашого міста рідко надають цьому ваги. Часто на вулицях нашого міста можна спостерігати цілі хмари диму, які піднімаються з приватних ділянок, місць загального користування та територій деяких підприємств.
Важливо знати, що при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окисли азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Статистика свідчить, що Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення раку. Щорічно в Україні більше 160 тис. чоловік дізнаються, що вони онкохворі. Щороку від раку помирають близько 90 тис. осіб, з них 35% люди працездатного віку. Щодня в Україні хворюють на рак 450 людей, з них гинуть 250. Щогодини реєструється понад 20 нових випадків захворювання, а 10 жителів України помирають від раку. Ризик розвитку онкологічних захворювань становить 27,7% для чоловіків і 18,5% для жінок. Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку.
Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажемо, поліетиленового пакету або пляшки в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони як правило, стають причиною дертя в горлі, кашлю. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти. До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.
Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на їх організми особливо небезпечний. Існують способи правильного цивілізованого поводження з рослинними рештками та твердими побутовими відходами. Це компостування опалого листя та рослинності, роздільний збір та утилізація твердих побутових відходів. Скористатися ними – наш громадянський обов'язок .
Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючої на узбіччі доріг трави. Тож керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися з такими негативними явищами. Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена також статтею 77 адміністративного кодексу України. За порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Є і інші відповідні законодавчі та нормативні заборони. В нашому місті починає діяти інспекція з благоустрою, в її повноваження входить контроль за правильним поводженням з рослинними рештками та побутовими відходами. В разі виявлення порушень просимо повідомляти про них за телефоном: 5-80-00 (цілодобово) або надсилати листи на електронну адресу: org_perh@ukr.net.

Тож закликаємо всіх жителів міста берегти своє здоров'я, дбати про чистоту довкілля, бути відповідальними, свідомими та не допускати випадків спалювання рослинних решток і побутових відходів, щоб наше прекрасне місто стало екологічно чистим та безпечним для життя.

 

З повагою,

міський голова Т.В.Костін

Щодо транспортних перевезень у місті
2 березня цього року на апаратну нараду при міському голові у сесійну залу завітали підприємці-перевізники і заявили про свою вимогу негайного підняття вартості проїзду в місті Переяславі-Хмельницькому до 5 грн. та, в разі невиконання вимоги, зупинку міських автобусних маршрутів. Пояснили це складною економічною ситуацією й різким подорожчанням пального на 44% (з 10.80 грн. до 15.60 грн. за 1 м3 газу метану).
Термінова робоча зустріч з перевізниками - надавачами послуг з перевезень пасажирів міським громадським транспортом - продовжилася в той же день за участю міського голови Тараса Костіна, заступника міського голови Валентини Губенко та представників окремих служб міської ради. Метою зустрічі стало недопущення розбалансування транспортної мережі та зупинки руху міського громадського транспорту. Представники міської влади наполягали на зваженому рішенні, бо це збільшить проблеми пересічних мешканців міста – пасажирів, адже для більшості з них чергове підвищення вартості проїзду боляче вдарить по сімейному бюджету, зважаючи на розмір зарплат та пенсій, які, на жаль, не підвищуються.
Щоб уникнути повного зупинення пасажироперевезень, перевізники тимчасово підняли вартість до 4 грн.
Що стосується питання підвищення тарифів, то це рішення повинен приймати виконавчий комітет міської ради після проходження процедури регуляторної політики. Отже, питання розробки рішення буде включено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів при розгляді на найближчій сесії міської ради. Проект рішення про підвищення тарифів буде оприлюднений на сайті міської ради, протягом місяця відбудеться його обговорення і подальше затвердження на засіданні виконавчого комітету.
Наразі з метою перевірки розрахунків заявленого перевізниками тарифу (5 грн.) їм було запропоновано надати підтверджуючі документи для економічного обґрунтування, щоб у подальшому виконавчим комітетом встановити новий тариф, провівши громадські обговорення, як вимагає законодавство.
Зрештою, ми маємо сподівання, що ціни на паливо-мастильні матеріали зменшаться і ми повернемось до попереднього тарифу.
З повагою,
Міський голова Тарас Костін

Рідному місту – добрі справи!
З метою поліпшення стану навколишнього природного середовища, благоустрою та озеленення міста Переяслава-Хмельницького з 27 лютого по 26 квітня 2015 року будуть проводитись заходи з благоустрою, а саме:
- ліквідація стихійних сміттєзвалищ, очищення від сміття місць загального користування, лісосмуг;
- прибирання закріплених та прилеглих територій, орендованих та приватних ділянок, ремонт лавок, побілка бордюрів, дерев, опор ліній електромереж;
- упорядкуванні павільйонів на зупинках громадського транспорту;
- приведення до належного санітарного та естетичного стану прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих та спортивних майданчиків, інших об'єктів благоустрою;
- благоустрій зелених зон, клумб;
- очищенні водних об'єктів та прибережних смуг;
Інформація про хід та результати проведених заходів буде висвітлюватись на сайті міста та в місцевих засобах масової інформації. За додатковою інформацією звертатись за телефоном 5-27-12 ( відділ капітального будівництва та житлово-комунального господарства ).
Шановні жителі міста, колективи підприємств, установ та організацій усіх форм власності, молодь міста! Запрошуємо взяти участь у заходах з благоустрою рідного Переяслава-Хмельницького!
Разом зробимо наше історичне місто ще чистішим та красивішим!
З повагою, міський голова Тарас Костін

Шановні жителі міста Переяслава-Хмельницького!

Як міський голова я прагну удосконалити управління комунальною сферою міста, забезпечити її подальший розвиток, прозору діяльність підприємств у цій галузі, унеможливити втрати, зумовлені безгосподарністю.
Мені вкрай важливо з’ясувати думку громади щодо управління та утримання житлового фонду нашого міста, шляхів більш ефективного використання коштів споживачів комунальних послуг.
Чекаю ваших пропозицій та критичних зауважень із питань опалення, водопостачання, електропостачання, вивезення сміття та ін.
Зазначену інформацію можна направляти електронною поштою на e-mail: bud@phm.org.ua або в паперовій формі за адресою: 08400, Київська обл., м. Переяслав-Хмельницький, вул. Б. Хмельницького, 27/25. В темі електронного повідомлення чи на конвертах прошу робити примітку: «Реформа ЖКГ».

Міський голова Тарас Костін

 

Дорогі переяславці!


Невдовзі ми відзначатимемо чергову річницю незалежності нашої держави. Двадцять три роки тому збулося те, за що страждали і гинули, боролися і вболівали, для чого жили і працювали мільйони синів і дочок України – впродовж років, десятиліть, століть.
Напередодні цього свята вся країна вшановує один з трьох символів нашої держави - Державного Прапора України. У цей день ми піднімаємо Державний стяг, усвідомлюючи багатовікову історію українського державотворення, державної символіки незалежної України.
Сьогодні Україна і кожен з нас переживає важкі випробування. Головне державне свято має стати об’єднуючим фактором для громадян України. Під благословенням українського Прапора будуємо справедливий лад, творимо загальнодержавні і суспільні звершення, захищаємо територіальну цілісність держави. Ось уже чотири місяці на Сході точиться справжня війна. Але ми вистоїмо, ми впораємося із викликами долі і обов’язково переможемо! Ми збережемо Україну єдиною!


Шановні громадяни!


23 серпня о 10:00 годині на центральній площі міста нагоди Дня Державного Прапора України відбудеться урочисте підняття синьо-жовтого українського стягу. Кожен, хто прийде сюди в цей день, винесе у своїй душі частинку національного духу та єдності символів, які уособлюють нашу державу. 24 серпня о 19:00 тут же, на площі, відбудеться благодійний концерт «Переяслав без війни». Такі заходи мають піднести у наших громадян патріотичні почуття та національну свідомість.
То ж запрошуємо всіх переяславців 23 та 24 серпня 2014 року прийти на центральну площу міста і в день народження нашої держави продемонструвати єдність громади , вивісити Державний Прапор України на кожній оселі та у кожному дворі, установи чи організації.
Звертаємося до релігійних конфесій міста з пропозицією провести у ці дні молебні за Україну та Український народ, помолитися за упокій душ героїв, які поклали на вівтар свободи власне життя.
Переконані, що, спираючись на власні сили, на глибоку віру у долю України, ми зможемо забезпечити гідне майбутнє та справжній розквіт нашої держави. Слава Україні!

 

Виконавчий комітет. Депутати міської ради. Міський голова Тарас Костін.

Дорогі земляки!


На сході України вже декілька місяців не припиняються бойові дії проти терористів та найманців сусідньої Росії. У зоні АТО, що триває на сході, несуть нелегку службу і переяславські чоловіки. Виконуючи громадянський обов’язок, вони своєю щоденною працею звершують нелегкою службою загальнонародну справу - захист своєї Вітчизни. У кожного з них дома залишились рідні, друзі. Їм та їхнім сім’ям потрібна наша повсякденна увага, допомога від влади, громадськості, кожного з нас. Практично кожний свідомий українець вважає своїм громадянським обов’язком зробити посильний внесок у зміцнення обороноздатності України. Патріотично налаштовані жителі нашого міста теж підставляють своє плече , надаючи всебічну допомогу Збройним Силам України
З липня при Переяслав-Хмельницькій міській раді працює штаб з питань координації надання допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції, їхнім сім’ям та іншим громадянам України, які перебувають в районі проведення антитерористичної операції. Щотижня в його засіданнях беруть участь керівники підприємств, установ, організацій, структурних підрозділів виконавчого комітету, волонтери, представники міської громадської організації «Майдан Переяславщини», підприємці. На таких зустрічах відпрацьовуються та координуються дії щодо збору та відправки допомоги, обговорюються найнагальніші потреби військовиків, оприлюднюється інформація про об’єми зібраної допомоги.
Сьогодні я вкотре хочу щиро подякувати усім, хто надав матеріальну та грошову допомогу військовослужбовцям – керівникам підприємств, установ, організацій, представникам громадських об’єднань, підприємцям, просто небайдужим переяславцям, які долучилися і надалі продовжують збір коштів для допомоги. Це установи і громадяни нашого міста:
- Центр соціального захисту пенсіонерів і інвалідів (генеральний директор Голованова Р.П.) перерахував 8000 грн та придбав 2 казначейські зобов’язання «Військові» на суму 2000 гривень.
- Управлінням соціального захисту населення (керівник Гуща М.В.) перераховано одноденний заробіток в сумі 750 гривень;
- КП «ВУКГ» (начальник Фесенко А.І.) перераховано одноденний заробіток в сумі 14272 грн;
- КП «Міський ринок» (директор Опінко О.І.) перерахував суму 1196 гривень, а також закупив 118 пар шкарпеток на суму 400 гривень і 20 предметів білизнина суму 500 гривень.;
- Колектив міської ради зібрав одноденний заробіток в сумі 3370 гривень та передав її ГО «Майдан Переяславщини»;
- Приватний нотаріус Сокур Ліда Федорівна перерахувала 1000 гривень.;
- Директор СКД «Мухомор» Мирончук Людмила Володимирівна перерахувала особисто 3000 гривень, а працівники цього підприємства перерахували одноденний заробіток в сумі 3060 гривень.;
- ФОП «Гура М.М.» перерахував 3000 гривень.;
- ФОП «Кононенко В.І.» перерахував 300 гривень.;
- Начальник КП «ВУЖКГ» Довгоносов М.К. видав наказ по підприємству про знижку в 50 відсотків при оплаті комунальних платежів 12 сім’ям військових, які беруть участь в АТО.
Звичайно ж. це неповний перелік наданої допомоги за останні тижні. Масштаби зібраної допомоги значно більші. Кожного дня краплина за краплиною жертовності і доброти наших містян вливається у велику ріку допомоги і підтримки українського народу своїм героям. Неоціненною є праця волонтерів, які практично цілодобово забезпечують збір допомоги на потреби армії та родин мобілізованих, вимушених переселенців із східних областей України. І за це велика вдячність членам громадської організації «Майдан Переяславщини».
Велика подяка усім, хто допомагав і допомагає.
Ми продовжуємо працювати в такому ж напрямку, аби наші солдати відчували, що їх підтримують, про них піклуються і на них чекають вдома. Акція зі збору коштів, продуктів харчування, ліків та речей першої необхідності триває. Влада міста та громадські активісти постійно підтримують контакти із мобілізованими переяславцями і далі організовують роботу із забезпечення воїнів усім необхідним.
Дякую за розуміння, добру волю і милосердя усім, хто допомагає військовослужбовцям у цей складний для держави час. Сподіваюсь,що підтримку з боку усіх патріотів Переяслава, небайдужих до долі своєї країни, наші вояки відчуватимуть і надалі.
Наша сил а в єдності! Разом переможемо! Слава Україні!

Міський голова Тарас Костін

День міста

 В ці чудові вересневі дні, коли пензель осені торкається зелених скронь землі славний Переяслав-Хмельницький відзначає День міста!
Це свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав, щоб залишитися назавжди у місті з особливим колоритом, традиціями, неповторною душею і славною історією.

Ні випивці!

 Сьогодні я звертаюся до вас із надзвичайно актуальною та болючою для нашої громади проблемою – стрімкого поширення алкоголізму серед дорослих та молоді.

Дохідна частина бюджету міста Переяслава-Хмельницького

 До вашої уваги пропонується інформація про хід виконання бюджету міста у першому півріччі 2013 року.

Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у першому півріччі 2013 року

 Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оздоровлення та відпочинок дітей», розпоряджень голови Київської обласної державної адмініст

Рідне місто - райський куточок

 Шановні жителі Переяслава-Хмельницького!

Не дивлячись на літню спеку та сезон відпусток, змушений звернутись до усіх громадян, керівників підприємств, установ та організацій міста, керівників релігійних громад міста по новому поглянути на питання благоустрою та зайнятись зараз клопотами щодо послідовного та дбайливого прибирання території міста.

Шановні переяславці, депутати міської ради, керівники підприємств, установ, громадсько-політичних об’єднань! Усі, кому дороге наше місто!

 З початком весни в місті був оголошений двомісячник благоустрою, до якого долучилися більшість мешканців міста.

Благоустрій 2013

Щороку весна приносить із собою не тільки відродження природи, а й чимало роботи. Із таненням снігу відкривається неприваблива картина сміття у дворах, на вулицях, у місцях масового відпочинку.

Нелегальні перевезення пасажирів

 Однією з проблем міста, яку нам теж необхідно врегулювати, є нелегальні перевезення пасажирів на міжміському автобусному маршруті загального користування Переяслав-Хмельницький - Київ.

Про екологічну ситуацію у м. Переяславі-Хмельницькому у зв’язку з будівництвом очисних споруд у м. Борисполі

 Розглянувши колективні звернення мешканців міста Переяслава-Хмельницького щодо будівництва очисних споруд у м. Борисполі з відведенням очисних вод у річку Карань або Трубіж, які протікають територією м. Переяслава-Хмельницького, зважаючи на загрозу погіршення екологічної ситуації в кількох мікрорайонах міста Переяслава-Хмельницького, визнаного одним з екологічно найчистіших міст України, керуючись ст. 25 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

Благоустрій 2012

Згідно з розпорядженням міського голови від 07.03.2012 № 43/7-09 з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища, упорядкування, озеленення міста з 12 березня 2012 року по 14 травня 2012 року у місті Переяславі-Хмельницькому оголошено проведення щорічного двомісячника благоустрою.
Заходи, що передбачені розпорядженням, включають низку робіт, які необхідно виконати всій нашій громаді: жителям міста, керівникам і працівникам підприємств, установ та організацій.

Вітання з Новим Роком та Різдвом Христовим!

 Дуже швидко промайнув цей рік. З подивом і щемом у серці усвідомлюєш, що так швидко пролітає життя.

Для мене як міського голови це, звичайно, був рік роботи. Щиро можу сказати, що працював без вихідних. Це ж можу сказати і про більшу частину працівників міської влади. Ми дбали про те, щоб громада не відчувала складнощів, що зустрічалися цього року.

Красиве місто – це чисте місто

Проблема  вивозу, утилізації та переробки сміття знову зайняла чільне місце. Місто потопає у звалених купах листя, поліетиленових пакетів, мішків зі сміттям.

У попередніх випусках газети ми вже зверталися до наших громадян з проханням допомогти нам у вирішенні цієї проблеми, давали інформацію про вивіз твердих побутових відходів і утилізацію листя і бур’яну у власних садибах.

Про спалення рослинних решток

Сьогодні буде йти мова про ту проблему, яку саме останнім часом піднімають жителі нашого міста, що звертаються до мене на особистий прийом, - про спалювання бур’яну, листя і сухої трави. Я вивчив це питання і хочу поділитися з вами своїми думками.
Восени у нас прийнято спалювати опале листя, навесні – торішню траву. Під час паління повітря в місті стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Над містом стоїть постійний дим, яким важко дихати навіть здоровим людям.
Шкода від спалювання листя і сухої трави надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, ми рідко надаємо цьому ваги.

До дня міста

Напередодні Дня міста. Багатьом хочеться святкового настрою, тому проблеми висвітлювати ніби й негоже.
Але мені не байдуже майбутнє мого рідного міста – міста древньої слави і сьогоднішнього дня. З дитинства пам’ятаю його зелені, чисті, спокійні вулиці і вулички, величність площ і стародавніх храмів, привітність і доброзичливість мешканців. Завжди горджуся його історико-культурними пам’ятками і неповторними музеями. Тихий плин течії річок неначе уповільнює час життя, яке завжди спішить, якого завжди не вистачає, бо хочеться зробити так багато…
Отже – наш Переяслав! Місто історії, культури, формування української нації. Йому більше 1100 років, оскільки перша літописна згадка про нього 907 року констатувала Переяслав як одне з трьох найрозвиненіших могутніх міст Київської Русі, у переліку з Києвом та Черніговом.

Про вивіз та утилізацію твердих побутових відходів

Хочу розпочати із найгострішої проблеми для міста – вивозу, утилізації та переробки сміття, зокрема, твердих побутових відходів.
Побутові відходи - відходи, що утворюються в результаті життєдіяльності людей і які вони викидають як небажані чи марні. До твердих побутових відходів відносять картон, газетний, пакувальний чи споживчий папір, усіляку тару (дерев'яна, скляна, металева), що вийшли з ужитку чи втратили споживчі властивості, предмети і вироби з дерева, металу, шкіри, скла, пластмаси, текстилю й інших матеріалів, зламані чи застарілі побутові прилади - сміття, а також сільськогосподарські і комунальні харчові відходи - викиди.

Діалог з громадою

Дорогі переяславці!
Презентуємо вам рубрику «Діалог з громадою» - для підтримки постійного прямого зв’язку з жителями і гостями нашого міста. Метою нашого спілкування я бачу взємну співпрацю на благо Переяслава-Хмельницького, його громади.
Усвідомлюючи неабияку роль засобів масової інформації в сучасному світі, хочу висловити своє бачення стратегії розвитку міста і чекаю ваших запитань, порад, коментарів.

RSS-матеріал