Вітання з Новим Роком та Різдвом Христовим!


 Дуже швидко промайнув цей рік. З подивом і щемом у серці усвідомлюєш, що так швидко пролітає життя.

Для мене як міського голови це, звичайно, був рік роботи. Щиро можу сказати, що працював без вихідних. Це ж можу сказати і про більшу частину працівників міської влади. Ми дбали про те, щоб громада не відчувала складнощів, що зустрічалися цього року.
 Забезпечення жителів нашого міста життєво необхідними факторами – газом, електроенергією, водою, теплом, вирішення соціально важливих проблем для кожного і для громади в цілому, сприяння розвитку економіки в місті і втіленню в життя інвестиційних проектів, популяризація Переяслава як міста, що має всі можливості для його розквіту як туристичного центру, організація культурно-масових і спортивних заходів - ось ті основні завдання, які вирішувалися нами постійно, невідворотньо і наполегливо.
 За рік було море зустрічей, переговорів і безліч нарад, щоб вибрати потрібний і вигідний нашому місту інвестиційний проект будівництва гіпермаркету, створення нової лінії виробництва на колишньому «Точмаші», проект з утеплення  і енергозбереження для соціальних закладів, щоб зберегти і розвинути виробництво, яке вже є в місті і яке допоможе створити нові робочі місця для наших громадян.
Постійно доводилося працювати і у сфері благоустрою. Система житлово-комунального господарства в місті застаріла, необхідні зміни, ми над цим працюємо і будемо працювати. Вже частково розчистили від аварійних дерев та густих кущів вулиці, асфальтували частину тротуарів, поремонтували окремі дороги, у центральному парку поставили дитячий майданчик, ще один будемо ставити відразу навесні.
Проблемою залишається вивіз сміття у місті. Робота в цьому напрямку буде продовжуватися як пріоритетна. І ще: не можу подякувати тим, хто постійно нівечить і ламає огорожі, б’є вікна в закладах, розбиває пам’ятники і вивертає з корінням все, що може. Виховання громадян так і залишається основним нашим завданням. Виховувати будемо і в дитячих садках, і молодь, і досвідчених жителів найрізноманітнішими методами. Ми над цим працюємо і зробимо все можливе, аби місто рухалося в європейському напрямку.
Останні роки Переяслав-Хмельницький можна вважати фестивальним центром, а цього року заходів ще побільшало. Хочу згадати назви фестивалей та спортивних естафет: «Різдвяні колядки», «Свято Меланки», «Водохрещення Господнє», «Масляна», «Зелена неділя», «Івана Купала», «Дитинства пісня Великодня», змагання на теплових аеростатах, Фестиваль дитячої творчості з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей, І Міжнародний фольклорний фестиваль «Світовид», Міжнародні змагання з тріатлону «Слов’янська хвиля 2011», Перший фестиваль «Наречені Переяслава», День міста «Слався, Переяславе-граде!», І-й зліт першокласників, І-й міський фестиваль «Переяславський Борщ», І-й міський конкурс краси «Дівчина-Переяславка 2011», І-й Всеукраїнський Відкритий фестиваль козацької традиції «Козацькій славі жити у віках», «Переяславська осінь Кобзаря». За цими назвами – учасники, організатори, співорганізатори, спонсори, гості, екскурсанти, нові обличчя, люди, які захоплюються містом, починають вболівати за нього, підтримувати нові ідеї, стають патріотами Переяслава!
 Саме тому цього року ми оголошуємо назву Переяслав Великий, яку вже з наступного року пропонуємо засобам масової інформації до популяризації міста як туристичного центру, і будемо наполегливо рухатися в цьому напрямку для створення інфраструктури туризму. Цьому сприяє древня могутність Переяслава як історичного центру та погляд на сучасний розвиток міста. Переяслав сучасний теж повинен бути могутнім, Великим.  І ми докладемо до цього всіх зусиль.
 Проводжаючи рік минулий, хочеться сказати слова особливої вдячності всім громадянам, жителям і гостям міста, керівникам установ і організацій, депутатам міської і обласної рад, спонсорам і меценатам за підтримку і допомогу у проведенні заходів, спрямованих на розвиток різних галузей життєдіяльності міста. Адже тільки у співпраці можна досягти визначних результатів для нашої громади.