Ні випивці!


 Сьогодні я звертаюся до вас із надзвичайно актуальною та болючою для нашої громади проблемою – стрімкого поширення алкоголізму серед дорослих та молоді.
Народна мудрість говорить: «Пияцтво – це найкоротший шлях позбутися розуму, здоров'я і грошей», можемо додати: і сім’ї, і рідних, і друзів. Спокусити людину алкоголем — найлегший спосіб позбавити її можливості задуматися над своїм розвитком, не кажучи вже про досягнення в ньому нових, неперевершених результатів. Це найпростіший спосіб запустити механізм деградації не тільки якоїсь окремої особистості, але й усього суспільства в цілому.
На сьогодні проблема пияцтва не втратила своєї актуальності передусім через популяризацію алкогольних напоїв у засобах масової інформації, доступності напоїв, їх порівняну дешевизну, недооцінки наслідків шкідливого впливу алкоголю на організм людини, традиції вживання алкогольних напоїв у сім’ї та участь у цьому дітей, відсутність альтернативних видів проведення дозвілля.
Ми прагнемо об'єднати зусилля органів місцевого самоврядування, фахівців у сферах освіти, соціального захисту, охорони здоров'я, культури, фізичної культури і спорту, з питань роботи з сім'ями та молоддю, у справах дітей, працівників органів внутрішніх справ, громадських, релігійних, молодіжних організацій, засобів масової інформації, активу територіальної громади у її вихованні та боротьбі з пияцтвом й алкоголізмом і, насамперед, – на їх ефективне попередження.
Громада – це ініціатива, це контролюючий орган. І саме громада має бути надзвичайно дієвою.
Тому я звертаюся до власників розважальних закладів та закладів громадського харчування, керівників органів виконавчої влади, депутатів усіх рівнів, керівників установ та організацій, релігійних організацій, проявити активність та небайдужість, підтримати заходи із боротьби з пияцтвом та алкоголізмом, не допустити розповсюдження цього ганебного явища!
Шановні підприємці, власники і працівники торговельно-розважальних закладів!
У навчальних закладах тривають літні шкільні канікули. Упродовж дня більшість дітей знаходяться без нагляду дорослих.
Нещодавно проводився рейд відповідальних служб міськвиконкому до міського та районного пляжу в нічний час. Наша молодь – там! Зверніть увагу на місто вночі. Наші діти – теж там! П’ється пиво і не тільки пиво, нівечаться пам’ятки, пам’ятні знаки, парки, сквери, огорожі, східці і навіть фасади будинків, де проживають наші ж громадяни!
Тож звертаюся до вас із проханням неухильно дотримуватись чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям. Обмежте час продажу цих товарів взагалі. Адже кожен із нас відповідає за майбутнє покоління.
Шановні батьки – громадяни нашого міста і гості!
Вам, як нікому, не можна залишатися байдужими. Це – наші діти. Це, в першу чергу, – ваше майбутнє. Спілкуйтеся з ними, дружіть чи товаришуйте, зрештою – контролюйте їх! Ви несете повну відповідальність за неповнолітніх мешканців нашого міста. Ми не зможемо спати спокійно, доки не буде ладу у нашому спільному домі.
Шановні громадяни міста Переяслава-Хмельницького!
Час усвідомити, що алкоголізм – це проблема не окремих людей та родин, це суспільне лихо. Знехтувати ним – означає поставити під загрозу розвиток сім’ї, нашої спільноти, нації та держави.

З вірою і надією на розуміння,
Міський голова Олександр Шкіра