Міський голова


Дорогі земляки!

Як новообраний міський голова розпочати хочу словами щирої подяки за вашу довіру, за вашу підтримку мене як кандидата на цю посаду. Вважаю, що це аванс, який мені необхідно повернути сторицею, і розраховую на вашу допомогу не в майбутньому, а саме в цей час і в цьому місці.
Україна – це моя Батьківщина. Переяслав-Хмельницький – це рідне місто для мене. Ви як його громадяни - близькі для мене люди. Тому обіцяю вирішувати всі питання тільки на благо міста та задля покращення безпеки й комфорту його жителів.
Усвідомлюю, що складність сьогоднішнього часу висуває свої вимоги до кожного, хто б не прийшов до влади у будь-якій структурі. Нам конче потрібні витримка, цілеспрямованість, патріотизм, порядність, професійність.
Тому завдання ставлю собі одне: робота, робота і… робота. Багато закликати не буду. Цього року кожна людина України зрозуміла, що майже все доведеться починати спочатку і доводити до пуття. Працювати для міста і для країни - в цьому мій і наш патріотизм.
Розумію, що швидко й відразу зробити все неможливо. Але будемо наполегливо працювати, поступово долаючи труднощі, в особливо проблемних питаннях, таких, як будівництво нового сміттєзвалища, ремонт доріг, енергозбереження, освітлення, переведення котлів опалення на тверде паливо, ремонти школи № 7, НЦК «Зустріч», добудова концертного залу НЦК «Зустріч», упорядкування військового містечка, благоустрій міста. Професійність досягається з досвідом.
Проблем багато. Якщо вдасться оперативно вирішити хоч кілька із цих питань, це забезпечить місту твердий поступальний розвиток у європейське майбутнє. Порядність оцінювати вам, дорогі земляки.
Шановні переяславці та гості міста! Останнім часом у розрізі подій, що переживає наша держава, захищаючи свої кордони, суверенітет та цілісність, ми спостерігаємо небувалий сплеск патріотизму, як у середовищі всього українського народу, так і в нашому місті, зокрема. Громадяни України все активніше виявляють патріотичний настрій - і в творчості, і в повсякденні. Протягом останнього часу громадські активісти беруть участь у благоустрої парків, прибудинкових територій, клумб, фарбуванні в кольори Державного Прапора України пішохідного мосту, знака із символікою міста на в’їзді в Переяслав-Хмельницький, графіті, флешмобах, тощо. Постійно збирають допомогу армії, мобілізованим, допомагають переселенцям із південних і східних районів України.
Хочу висловити усім патріотам міста свою повагу та безмежну вдячність! Щиро вірю у те, що наш працелюбний народ здолає всі труднощі. Нікому не вдасться знов затягти нас у ярмо неволі, а древнє місто Переяслав збереже козацький дух, зуміє захистити своїх доброзичливих і працелюбних мешканців.
Гостей ми завжди люб’язно запрошуємо і чекаємо з відкритим серцем. Ласкаво просимо, дорогі гості!

Шановні читачі! Ми представляємо вам своє рідне місто – місто древньої слави і сьогоднішнього дня. Жителі з дитинства пам’ятають його зелені, чисті, спокійні вулиці і вулички, величність площ і стародавніх храмів, привітність і доброзичливість мешканців. Ми завжди гордимося його історико-культурними пам’ятками і неповторними музеями. Тихий плин течії річок неначе уповільнює час життя, яке завжди спішить, якого завжди не вистачає, бо хочеться зробити так багато…
Отже – Переяслав! Місто історії, культури, формування української нації. Йому більше 1100 років, оскільки перша літописна згадка про нього 907 року констатувала Переяслав як одне з трьох найрозвиненіших могутніх міст Київської Русі, у переліку з Києвом та Черніговом. Місто самоврядне: у 1585 році одним із перших на Лівобережній Україні отримало Магдебурзьке право. Місто - один із православних християнських центрів давньоруської держави. На цей час припадає діяльність переяславського єпископа Єфрема, пізніше канонізованого церквою. Місто високої освіти: у колегіумах і семінаріях тут навчалися нащадки відомих князівських родин, у ХVІІІ столітті працюваву міському колегіумі філософ Григорій Сковорода, у приватній родині викладав Шолом-Алейхем. Місто вишуканої архітектури: будівлі минулих віків, музеї, церкви, до розбудови міста у свій час долучилися епископ Арсеній Берл, полковники Федір Лобода й Іван Мирович, гетьман Іван Мазепа. Місто історичних постатей і діячів культури: переяславських князів Всеволода Ярославовича, Володимира Мономаха, Володимира Глібовича, козака-гетьмана Богдана Хмельницького, поета-філософа Тараса Шевченка, архітектора-академіка Володимира Заболотнього, театральної родини Холодних та ін.

І, звичайно ж, це місто найвидатнішої Людини сучасного Переяслава-Хмельницького – Михайла Сікорського - відомого історика-краєзнавця, Героя України, лауреата Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка, лауреата Республіканської премії ім. В.Вернадського, лауреата Республіканської премії ім. Д.Яворницького, Заслуженого працівника культури України. Натхненника і організатора Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», до складу якого входять 24 тематичних музеїв.
Сьогодні – це місто обласного значення, яке входить до Київської області. І я щасливий тим, що доля мого покоління полягає в тому, щоб, зберігаючи унікальне обличчя стародавнього міста, докласти всіх зусиль до його оновлення. Сучасна промисловіть, будівництво, освіта, культура, охорона здоров’я, торгівля, туризм, транспорт – ті галузі, що працюють нині для 28 тис. громадян міста та приїжджих. Нова інфраструктура міста буде розвиватися і надалі. Робота підприємств «Костал Україна», «Захист», фабрики художніх виробів, реорганізація комунальних служб міста, залучення нових інвестицій, створення нових робочих місць будуть працювати на користь громаді міста.
Екологічно чистий район (Переяслав-Хмельницький має перше місце серед міст України за версією журналу «Фокус»- 2010 рік) повинен слугувати жителям і гостям міста вповні. Це наполеглива праця і відпочинок, відновлення природи і людини, її моральних рис та фізичного здоров’я.
Тому значна увага влади міста буде приділятися благоустрою міста, його озелененню, оновленню насаджень, вирішуватиметься проблема вивозу і перероблення твердих побутових відходів, облаштування доріг та тротуарів у місті. Будемо намагатися втілювати програму енергозбереження (починатимемо це в школах та дитячих садках). Розвиватиметься і туристична галузь. Це особливо важливо для нашого міста. Готельні комплекси і спортивні споруди нам просто необхідні.

Ми впевнені, що спільними зусиллями ми зробимо наш Переяслав містом добробуту для жителів і привабливим центром для туристів. Отже, з оптимізмом і надією дивимось у майбутнє та запрошуємо всіх до співпраці на благо прийдешніх поколінь.