Нелегальні перевезення пасажирів


 Однією з проблем міста, яку нам теж необхідно врегулювати, є нелегальні перевезення пасажирів на міжміському автобусному маршруті загального користування Переяслав-Хмельницький - Київ. Мова йде про те, що на території міста із міської автобусної зупинки «Автостанція», яка знаходиться по вул. Б.Хмельницького біля автовокзалу напроти нічного клубу «Міленіум», продовжують виконуватись регулярні автобусні перевезення до м. Києва (метро Харківська). 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.
На сьогоднішній день на території Київської області перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування здійснюють перевізники, які мають дозвільні документи відповідно до рішень Київського обласного конкурсного комітету та конкурсного комітету Державної адміністрації автомобільного транспорту Міністерства транспорту України, і перевізники, які нелегально здійснюють перевезення пасажирів.
Організація перевезень пасажирів від м. Переяслава-Хмельницького до м. Києва є компетенцією Київської облдержадміністрації, але вже близько 6 років в м. Переяславі-Хмельницькому здійснюються перевезення пасажирів до м. Києва (до станції метро «Харківська») суб'єктами підприємницької діяльності різної форми власності без відповідних дозвільних документів.
Виконавчий комітет упродовж останніх років неодноразово звертався  до відповідних установ стосовно з’ясування правомірності  відправлень та прийняття відповідних дій (до начальника управління промисловості, транспорту та зв’язку КОДА, до начальника територіального управління Головавтотрансінспекції, до начальника Переяслав-Хмельницької ОДПІ, до Переяслав-Хмельницького міськрайонного прокурора, до начальника Переяслав-Хмельницького МВ ГУМВС України в Київській області, до начальника ВДАІ Переяслав-Хмельницького району при УДАІ ГУ МВС в Київській області, до начальника відділу КЗЕ та ін.)
Окрім того, ще 29.03.2011 розпорядженням голови Київської облдержадміністрації  № 280, була створена обласна комісія з питань протидії нелегальним перевезенням пасажирів на автобусних маршрутах загального користування на території Київської області. Державними інспекторами Головавтотрансінспекції спільно з Київською облдержадміністрацією здійснювалися рейдові перевірки щодо дотримання законодавства про автомобільний транспорт. Незважаючи на це, проблема не вирішилась, а стала ще більш гострою.
Громадська організація «Перевізник Переяславщини» чи ТОВ «ТорнадоАвтогруп», що займалася нелегальними перевезеннями минулі роки, а тепер ТОВ «Автомілтранш», мали б знати про цей факт та звернутись до Київської облдержадміністрації щодо відкриття нового автобусного маршруту. Але, за інформацією головного управління промисловості, транспорту та зв’язку облдержадміністрації,  до КОДА жодних подібних звернень від них не надходило, та, всупереч чинному законодавству, на вказаному автобусному маршруті тривалий час продовжують здійснювати перевезення пасажирів суб'єкти підприємницької діяльності різної форми власності без необхідних дозвільних документів. А це, в першу чергу, – повна незахищеність пасажирів, які користуються даним маршрутом.
Чому так відбувається? Після вступу в дію нової редакції Закону України «Про автомобільний транспорт» введено такий вид перевезень, як спеціальні пасажирські перевезення. В даному розділі Закону не достатньо конкретизовано, хто має право на такі перевезення. Тому деякі підприємці використовують такі колізії в законодавчих актах, намагаючись регулярні перевезення замаскувати під регулярні спеціальні (регулярні спеціальні перевезення організовуються для перевезення працівників підприємств, установ чи організацій, учнів, студентів, туристів, екскурсантів та інших організованих груп пасажирів). В результаті чого виникає недобросовісна конкуренція на ринку пасажирських перевезень.
Дані відправлення з міської зупинки ускладнюють посадку та висадку пасажирів міського пасажирського транспорту загального користування. У зв’язку з цим водіям доводиться висаджувати пасажирів на проїжджій частині, що є дуже  небезпечно.
Земельна ділянка, на якій розташована вищезгадана зупинка, не надавалась в оренду для ведення підприємницької діяльності.
Нелегальні перевізники не ведуть легально квитково-облікову документацію, що не забезпечує прозорості у визначенні обсягів їхнього доходу, як наслідок - надходження коштів від їхньої діяльності до бюджетів є мінімальними. Якщо бути більш точними, то, за  даними ОДПІ, від ТОВ «ТорнадоАвтогруп» до міського бюджету не надійшло жодної гривні, на відміну від офіційних міських перевізників, які постійно регулярно забезпечують надходження до міського бюджету, а це і дороги, і благоустрій...
Хочеться запевнити, що Переяслав-Хмельницькою міською радою спільно з Київською облдержадміністрацією і надалі буде вестись політика легалізації діяльності нелегальних перевізників та покращення безпеки дорожнього руху.  Це принесе  користь жителям міста, які користуються послугами пасажирських перевезень, і сприятиме наповненню бюджету міста, кошти якого використовуються на соціально-економічний розвиток міста: навчання дітей, закупівлю ліків в медичні заклади, благоустрій територій та  інші важливі питання.
 
 
Шановні жителі міста!
 
Хочу звернути вашу увагу на особисту безпеку кожного, хто користується послугами перевізників пасажирських перевезень до міста Києва, зокрема, з міської зупинки перед автостанцією до метро Харківська.
Ви нічим не застраховані, ви ризикуєте, оскільки ці перевізники не мають відповідних дозвільних документів для вашого перевезення і не несуть ніякої відповідальності за життя кожного пасажира.
Користуйтесь послугами добросовісних легальних перевізників.
Бережіть себе і життя своїх рідних і близьких!
 
  
  З повагою, міський голова
міста Переяслава-Хмельницького                             Олександр Шкіра