Шановні переяславці, депутати міської ради, керівники підприємств, установ, громадсько-політичних об’єднань! Усі, кому дороге наше місто!


 З початком весни в місті був оголошений двомісячник благоустрою, до якого долучилися більшість мешканців міста. Усім разом нам вдалося чимало зробити, зокрема, й під час Дня довкілля 20 квітня, щоб Переяслав став ошатним і чистим.
Я дякую всім, хто виявив високу громадянську свідомість, відповідальність за свою громаду, показавши себе справжніми патріотами рідного міста.
Протягом двомісячника благоустрою, в якому взяли участь колективи підприємств, установ та організацій міста, учнівська та студентська молодь, було висаджено понад 700 дерев та кущів, побілено бордюри, приведено в належний санітарний стан закріплені та прилеглі території, прибирались парки та сквери.
Продовжується розчистка берегів річок Трубіж та Альта. За участю приватних підприємців міста, непрацюючих, громадських організацій та працівників цеху «Благоустрій» впорядковувався міський пляж, відремонтовано, приведено в належний стан дитячі майданчики.
Проведено грейдерування вулиць. Проводиться ямковий ремонт частини центральних вулиць міста: Впорядковані зупинки громадського транспорту. Силами цеху «Благоустрій» та жителів міста впорядковані кладовища, вивозиться сміття, розчищаються дерева, приведено в належний стан поховання захисників Вітчизни.
Також були побілені та обрізані дерева, кущі на прибудинкових територій проводилося прибирання, вивіз сміття з території цвинтарів.
Але санітарний стан міста ще вимагає продовження заходів з прибирання віддалених територій, мікрорайонів та околиць. Через лічені дні в свої права вступить літо. З його приходом це питання набирає особливої актуальності.
Рясні дощі, які випали у травні та порадували городників, підняли буйнотрав’я. А, отже, необхідно вчасно скошувати узбіччя доріг та прилеглих до дворів територій у приватному секторі. Принагідно прошу господарів приватних садиб висадити квіти тих сортів, які вам доступні та до вподоби, час ще залишився - і наше місто виглядатиме завжди святковим та ошатним.
Більше активності мали б виявити мешканці багатоповерхових будинків та приватного сектору, адже зони відпочинку, парки потребують наших рук, щоб потім, у літню спеку, віддячити нам життєдайною прохолодою.
Тому знову звертаюся з проханням до усіх переяславців, трудових колективів підприємств, організацій, установ, депутатів міської ради, громадських організацій та осередків політичних партій , керівників приватних підприємств внести свою частку у заходи з благоустрою і надалі долучатися до прибирання міста всією громадою!
Нам усім потрібно зробити турботу про навколишнє середовище нормою життя та жити за правилом: не тільки прибирати землю та водойми від забруднення, а й не засмічувати їх, дбати про довкілля не за приписами та розпорядженнями, а щодня.
Влада міста, у свою чергу, готова підтримати вашу ініціативу в цьому напрямку.
Пам’ятаймо, що наш спільний обов’язок – зробити Переяслав територією чистоти!
З повагою, міський голова                                                                Олександр Шкіра