Відділ культури і туризму


 

Відділ культури і туризму Переяслав-Хмельницької міської ради
08400, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Б.Хмельницького, 26
e-mail: kultpergrad@ukr.net
Начальник відділу
 
(04567) 5-66-54
Головний спеціаліст з питань культури
Гуріна Вікторія Миколаївна
(04567) 5-36-08
Головний спеціаліст з питань туризму
Рашева Владислава Петрівна
Дні прийому громадян:
щосереди з 9.00-16.00 (обідня перерва з 12.00 до 13.00)
 

Відділ культури і туризму Переяслав-Хмельницької міської ради є виконавчим органом міської ради, підпорядкованим виконавчому комітету та міському голові, а з питань здійснення делегованих йому повноважень органів виконавчої влади у галузі культури – управлінню культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації. Діє на підставі Положення.

Належну діяльність відділу культури і туризму забезпечують під керівництвом начальника – Курило Антоніна Миколаївна, два головних спеціалісти: Гуріна Вікторія Миколаївна та Рашева Владислава Петрівна; централізована бухгалтерія у такому складі: головний бухгалтер Орос Лідія Григорівна та бухгалтери І категорії Пльохан Тетяна В’ячеславівна та Пручковська Тетяна Едуардівна

У підпорядкуванні відділу знаходяться 5 закладів культури:

- дитяча музична школа ім. П. Сениці ;

-  дитяча художня школа (директор Куций Степан Юхимович);

-  Народний центр культури «Зустріч» ;

-  клуб мікрорайону «Борисівка» (завідуючий клубом Головкін Ярослав Анатолійович);

-  клуб мікрорайону «Борисівка» (завідуюча клубом Черняк Вікторія Володимирівна).

У підпорядкуванні відділу культури і туризму Переяслав-Хмельницької міської ради (юридична адреса: 08400, м. Переяслав-Хмельницький вул. Б. Хмельницького, 26) знаходяться:
клубні заклади:
- Переяслав-Хмельницький Народний центр культури «Зустріч»;
• кількість учасників гуртків, любительських об’єднань: 220;
• проектна потужність: 250
• фактична наповненість: 220
• творчий персонал: 10
• техперсонал: 7
- Переяслав-Хмельницький клуб мікрорайону «Борисівка»;
• кількість учасників гуртків, любительських об’єднань:;
• проектна потужність: 112
• фактична наповненість: 72
• творчий персонал: 1
• техперсонал: 1
- Переяслав-Хмельницький клуб мікрорайону «Трубайлівка»;
o кількість учасників гуртків, любительських об’єднань: 220;
o проектна потужність: 119
o фактична наповненість: 90
o творчий персонал: 1
o техперсонал: 1

початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання):
- Переяслав-Хмельницька дитяча художня школа;
• кількість учнів: 110;
• проектна потужність: 110
• фактична наповненість: 110
• викладачі: 7
• техперсонал: 1
- Переяслав-Хмельницька дитяча музична школа ім. П. Сениці;
• кількість учнів: 280;
• проектна потужність: 280
• фактична наповненість: 280
• викладачі: 35
• техперсонал: 5
та централізована бухгалтерія відділу культури і туризму (спеціалісти: 3).
 

В умовах сьогодення головними завданнями відділу є: збереження традиційних цінностей культури міста; сприяння творчі діяльності митців, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, аматорських колективів; створення належних умов для плідної роботи шкіл естетичного виховання та клубних закладів; організація культурного дозвілля переяславців та гостей міста; сприяння розвитку туристичної галузі міста, збереженню пам’яток історії та культури, зростанню міжнародного авторитету міста Переяслава-Хмельницького.

Сьогодення ставить складні завдання перед сферою культури. Це – створення по-справжньому національної культури, здатної водночас забезпечувати духовні потреби суспільства, служити фундаменту для міцної, національної ідентичності і здобувати гідне місце серед інших національних культур у непростому, глобалізованому світі. У галузі культури відділ забезпечує виконання «Програми розвитку культури міста».

Відділ культури забезпечує проведення різнопланових заходів: урочистостей та концертних програм до державних, міських, професійних, календарно-обрядових свят, мітингів, вечорів пам’яті, творчих вечорів, фестивалів та конкурсів різних рівнів.

У сфері туризму відділ забезпечує виконання «Програми розвитку туризму в місті», сприяє розвитку виробництва сувенірної та рекламної продукції, проводить інформаційну, рекламну та видавничу діяльність у галузі туризму; бере участь у проведенні вітчизняних, міжнародних виставок, виставок-ярмарків, методичних та науково-практичних семінарів, конференцій; організовує у межах своїх повноважень надання інформаційних і правових послуг, методичної допомоги з питань туризму суб’єктам підприємницької діяльності.

Щоп’ятниці при відділі культури і туризму проходять апаратні наради з керівниками закладів культури. Згідно плану роботи відділу щотижня проходять засідання художньої ради, де вирішуються методичні і організаційні питання роботи галузі, складається план-сітка заходів на кожний місяць. По мірі проведення культурно-мистецьких заходів проходять засідання оргкомітетів, де обговорюються творчі і організаційні моменти по проведенню того чи іншого заходу.

При відділі культури і туризму створена Мистецька рада, до якої входять місцеві майстри різножанрового мистецтва та народні умільці. Один раз на місяць відбувається засідання членів мистецької ради, на яких обговорюються плани роботи майстрів на місяць, квартал, їх участь у фестивалях, конкурсах, виставках різного рівня.

Відділом культури і туризму ведеться рекламна робота про заходи, які відбуваються в місті (розміщення інформації в ЗМІ, в мережі Інтернет, на сіті-лайтах та білбордах міста).

Відділ культури і туризму має свій логотип, на якому зображений Аполлон – Бог-заступник мистецтв, та 9 сестер: Мельпомена – Муза трагедії, Талія – Муза комедії, Калліопа – Муза епічної поезії, Евтерпа – Муза лірики, Ерато – Муза любовних пісень, Терпсіхора – Муза танців, Кліо – Муза історії, Уранія – Муза астрономії і Полігімнія – Муза священних гімнів, які проживали на Олімпі, що і несе за собою наш девіз: «ВПЕВНЕНО КРОКУЄМ ДО ОЛІМПУ!!!», тобто прагнемо до висот. МУЗИ (за старогрецькою міфологією) – Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемосини. Слово «Муза» походить від грецького «муса» («мислячі»), їх ще називали аонідами, аонійськими сестрами, парнасидами, касталідами, пиєридами і іпокренідами.Усього було дев’ять сестер: Мельпомена – Муза трагедії, Талія – Муза комедії, Калліопа – Муза епічної поезії, Евтерпа – Муза лірики, Ерато – Муза любовних пісень, Терпсіхора – Муза танців, Кліо – Муза історії, Уранія – Муза астрономії і Полігімнія – Муза священних гімнів. Богині зазвичай виступали під егідою заступника мистецтв Аполлона, що отримав від Богів друге ім’я Мусагет.
Імена, окрім Уранії («небесної») і Кліо («що дарує славу»), пов’язані із співом, танцями, музикою, насолодою. Цим Богиням поклонялися вчені чоловіки і діячі мистецтва Давньої Греції. Спочатку головними місцями шанування Муз були беотійські міста Аскра і Феспії, на схилах Гелікона, де знаходилися і давні школи віщунів і співців. Таке поєднання школи з центром культу, ймовірно, існувало і в Пієрії, біля північного підніжжя Олімпу, на батьківщині шанування Муз, що називалися звідси Пієридами. Вважалося, що першими, хто приніс жертви Музам на Геліконі, були не поети і співці, а жахливі велетні алоади – От і Ефіальт. Саме вони ввели культ Муз і дали імена, вважаючи, що їх усього три: Мелета (Досвідченість), Мнема (Пам’ять), Айода (Пісня). Через деякий час число Муз було збільшене до дев’яти прибулим з Македонії ематийським царем Пієром, який і дав їм імена.
Олімпійські Музи сходять до архаїчних хтонічних істот. Про хтонічне минуле Муз свідчить також те потомство, яке Музи, будучи доньками землі Геї, народжували і від Зевса, і від Аполлона. Від Зевса і Калліопи народилися Корибанти (Страбон), за іншою версією, Курети народилися від Талії і Аполлона (Аполдлодор). Музи були жінками небесної краси, і це їх якість не залишилася непоміченою іншими Богами. Багато хто з Муз породжував потомство від Богів: наприклад, Талія народила від Зевса-шуліки сицилійських близнят – Паліків; Мельпомена і Бог Ахелой породили на світло жахливих істот Сирен, що залучають своїм співом подорожніх і що пожирають їх.
Олімпійські Музи класичної міфології – доньки Зевса, вони мешкають на Геліконі, оспівуючи всі покоління Богів – Геєві, Кроноса, Океана, Ніч, Геліоса, самого Зевса і його потомство, тобто вони зв’язують минуле і сьогодення. Їм відомо минуле, сьогодення і майбутнє. Вони заступники співців і музикантів, передають їм свій дар. Музи наставляють і утішають людей, наділяють їх переконливим словом, оспівують закони і славлять добрі вдачі Богів. Класичні Музи невіддільні від впорядкованості і гармонії олімпійського світу (Гесіод). У древніх римлян Богинями-покровительками поезії, що відповідали грецьким Музам, були Камени.

 Впродовж 2011-2014 років відділом культури і туризму запроваджено такі інновації:

-  міський танцювальний фестиваль «Ф’южн»;

-  тематичні вечори дозвілля для жителів міста у парку біля НЦК «Зустріч»;

-  народні гуляння по мікрорайонах міста до календарно-обрядових свят;

-   у рамках відзначення Дня міста «Слався, Переяслав-граде!»: міський фестиваль «Борщ по-переяславськи», міський конкурс краси «Дівчина – Переяславка»;

-  молодіжна вечірка «Зустріч старого Нового року»;

-  фестиваль мильних бульбашок у рамках відзначення Дня молоді;

-  трансляція радіо-онлайн «Zustrich FM» на центральній площі міста щоп’ятниці (музичні вітання, новини міста, анонс заходів);

-  святкові радіоефіри: «Зустріч Нового року», «Велике свято Перемоги», «Слався, Переяслав-граде»;

-  креативні молодіжні проекти («Шворка», флеш-моби) за ініціативи молодіжних громадських організацій;

-  виставка-ярмарок «Мистецький узвіз Переяслава»;

-  відкриття туристичного сезону міста;

-  реалізація Проекту «Організація раціонального проведення дозвілля школярів, залучаючи їх до проведення екскурсій містом»;

-  свята мікрорайонів за підтримки депутатського корпусу;

-  свято «Осінній бал-маскарад»;

-  відкриття резиденції Діда Мороза у НЦК «Зустріч»;

-  Міжнародний музичний етно-фестиваль «Рок Булава».

 

 За І півріччя 2014 року відділом культури і туризму проведено 85 заходів заходів, з них 79 культурно-мистецьких, 6 вечорів відпочинку.
Серед них:
 міський фестиваль народної творчості «Лине пісня із народних джерел», присвячений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка;
 звітний ювілейний концерт учнів та викладачів дитячої музичної школи
ім. П. Сениці, приурочений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка та з нагоди 60-річчя створення закладу;
 ІІ міський танцювальний фестиваль «Ф’южн»;
 ІІІ міжнародний етно-фестиваль «Рок-БУЛАВА»;
 щорічні фольклорно-етнографічні свята календарно-обрядового циклу «Різдвяний вертеп», «Водохрещення Господнє», «Прийди, прийди до мене, Неділенька Зелена»;
 презентація збірки Ю. Дебеляка «Власні твори та обробки для музичних шкіл»;
 святкові заходи з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка (виставки, урочистості, святкові концерти);
 обласний літературно-музичний вечір «Велика постать єврейського народу» з нагоди 155-річчя від дня народження класика єврейської літератури Шолом-Алейхема;
 урочистості та святкові концерти до державних свят: Дня Соборності та Свободи України, Міжнародного жіночого дня, Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, Дня Конституції України;
 обласна акція з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка по вишиванню рушника «Тарасовий рушник єднання і примирення»;
 концертні програми та майстер класи у дитячій музичній школі ім. П. Сенці за участю Лауреатів міжнародних конкурсів квартету баяністів ім. М. Різоля, Народного артиста України Сергія Грінченка, викладачів і студентів Інституту мистецтв Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова;
 сольний концерт викладача ДМШ ім. П. Сениці Анни Іфтоді «Вечір романтичного настрою»;
 свято мікрорайону «Борисівка» «Борисівка, мій рідний краю!»;
 урочистості та святковий концерт з нагоди 25-річчя виводу радянських військ з Республіки Афганістан;
 виставка-ярмарок «Мистецький узвіз Переяслава» (щосуботи по вул. Г. Сковороди);
 радіоефір «Zustrich FM» (щоп’ятниці на центральній площі міста);
 Міжнародні змагання з тріатлону «Слов’янська хвиля»;
 вечори відпочинку та живої музики за участю місцевих гуртів у парку ім. Т. Шевченка;
 святкові заходи до Дня молоді.
Взято участь у 24 мистецьких заходах, які проходили на території міста.
10 робіт вихованців дитячої художньої школи були представлені на Всеукраїнській виставці «Шевченко. Молодий погляд», присвяченої 200-річчю від дня народження
Т. Г. Шевченка, що проходила в Музеї історії м. Києва. До даного ювілею у музеї «Заповіту» Т. Г. Шевченка з червня цього року діє виставка вихованців художньої школи «Шевченко і Україна». У бібліотеці державного педагогічного університету
ім. Г. Сковороди з травня 2014 року експонується виставка художніх робіт Галини Глушко «Це моя Україна».
У цьому році самодіяльний фольклорний колектив «Чебреці» та самодіяльний вокальний ансамбль «Весняний подих» отримали почесне звання «Народний аматорський колектив», акробатично-хореографічна студія «Міраж» отримала почесне звання «Зразковий аматорський колектив».
Зразкова акробатично-хореографічна студія «Міраж» Народного центру культури «Зустріч» на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Мелодія весни» (м. Київ) посіла І місце.
Хореографічна студія та зразковий хореографічний колектив «Вольтаж» Народного центру культури «Зустріч» на Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Glory music fest 2014», що проходив у м. Києві, отримали дипломи Лауреатів і вибороли два І місця, одне ІІ місце і два ІІІ місця у різних вікових категоріях.

Туризм
Відділом культури і туризму ведеться рекламна робота про заходи, які відбуваються в місті (розміщення інформації в ЗМІ, в мережі Інтернет, на банерах міста). Проведено 2 робочі наради «Пріоритети розвитку туризму в м. Переяславі-Хмельницькому», взято участь у круглому столі на тему «Регіональний розвиток туризму: сучасний стан, перспективи» (м. Київ). У березні відбувся інформаційного туру по туристичному маршруту «Шевченко на Київщині», з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка та з метою відкриття туристичного потенціалу міста Переяслава-Хмельницького, спільно з Київським обласним центром розвитку туризму. Ведеться робота по упорядкуванню списків пам’яток та об’єктів культурної спадщини міста.

Причіплений файлРозмір
Завантажити ПОЛОЖЕННЯ про відділ культури.doc119.5 КБ