Про порядок виплати винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»


 З метою відзначення жінок, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених, та вклали вагомий особистий внесок у їх виховання, створили сприятливі умови для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей запроваджено почесне звання “МАТИ-ГЕРОЇНЯ”, яке є державною нагородою України. Присвоєння почесного звання “Мати-героїня” провадиться указом Президента України.

   Жінкам, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” передбачена одноразова винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
      Впродовж першого півріччя 2011 року почесного звання України “Мати-героїня” Указами Президента України № 120, 126 від 26.01.2011, № 263 від 03.03.2011; № 273 від 04.03.2011; № 558 від 07.05.2011; № 711 від 25.06.2011 удостоєно 253 жінки, які мешкають в області.
   Для забезпечення виплати одноразової винагороди 28 лютого 2011 року Урядом прийнято постанову № 268, якою затверджено Порядок виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”.
   Зазначеним Порядком передбачено що сума одноразової винагороди починаючи з 2011 року обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімум для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому було присвоєно почесне звання.
   Слід звернути увагу, що розмір одноразової винагороди жінкам, яким почесне звання присвоєно у 2011 збільшено та становить 9410 грн.
   Постановою від 11 липня 2011 року № 779 “Про внесення змін до пункту 4 Порядку виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” Уряд спростив процедуру виплати одноразової винагороди. Відтепер для отримання винагороди матері-героїні або уповноважені ними особи до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації подають лише заяву про виплату винагороди із зазначенням способу виплати та копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім.`я та по батькові, місце реєстрації. Надавати копію посвідчення про присвоєння почесного звання України “Мати-героїня” не потрібно. Уповноважена особа подає також нотаріально засвідчений документ, що підтверджує її право представляти жінку, якій присвоєно почесне звання.
   Після надходження коштів в область на зазначені цілі, виплата винагороди буде проведена без затримок, про що буде повідомлено кожну жінку особисто.
Телефон для довідок 5-86-29.
Начальник відділу  у справах сім’ї та молоді                                                С.Ю.Кучеренко