Транспорт


 Щодо транспортних перевезень у місті
2 березня цього року на апаратну нараду при міському голові у сесійну залу завітали підприємці-перевізники і заявили про свою вимогу негайного підняття вартості проїзду в місті Переяславі-Хмельницькому до 5 грн. та, в разі невиконання вимоги, зупинку міських автобусних маршрутів. Пояснили це складною економічною ситуацією й різким подорожчанням пального на 44% (з 10.80 грн. до 15.60 грн. за 1 м3 газу метану).
Термінова робоча зустріч з перевізниками - надавачами послуг з перевезень пасажирів міським громадським транспортом - продовжилася в той же день за участю міського голови Тараса Костіна, заступника міського голови Валентини Губенко та представників окремих служб міської ради. Метою зустрічі стало недопущення розбалансування транспортної мережі та зупинки руху міського громадського транспорту. Представники міської влади наполягали на зваженому рішенні, бо це збільшить проблеми пересічних мешканців міста – пасажирів, адже для більшості з них чергове підвищення вартості проїзду боляче вдарить по сімейному бюджету, зважаючи на розмір зарплат та пенсій, які, на жаль, не підвищуються.
Щоб уникнути повного зупинення пасажироперевезень, перевізники тимчасово підняли вартість до 4 грн.
Що стосується питання підвищення тарифів, то це рішення повинен приймати виконавчий комітет міської ради після проходження процедури регуляторної політики. Отже, питання розробки рішення буде включено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів при розгляді на найближчій сесії міської ради. Проект рішення про підвищення тарифів буде оприлюднений на сайті міської ради, протягом місяця відбудеться його обговорення і подальше затвердження на засіданні виконавчого комітету.
Наразі з метою перевірки розрахунків заявленого перевізниками тарифу (5 грн.) їм було запропоновано надати підтверджуючі документи для економічного обґрунтування, щоб у подальшому виконавчим комітетом встановити новий тариф, провівши громадські обговорення, як вимагає законодавство.
Зрештою, ми маємо сподівання, що ціни на паливо-мастильні матеріали зменшаться і ми повернемось до попереднього тарифу.
З повагою,
Міський голова Тарас Костін