Профілактична робота з молоддю


24 лютого у приміщенні Переяслав-Хмельницького міськрайонноого відділу з питань пробації відбувся психологічний тренінг для молоді, яка відбуває покарання без позбавлення волі на тему «Інтернет-залежність: вигадка чи хвороба?». Захід організували та провели працівники Переяслав-Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівниками міськрайонного відділу з питань пробації. Фахівець ЦСССДМ Тетяна Колодій розкрила присутнім поняття «інтернет-залежність», наголосивши, що це – нездоланна тяга до використання Інтернету, яка згубно впливає на всі сфери життєдіяльності людини. Молодь, яка живе у віртуальному світі, вже фактично не контролює себе.

Комп’ютер позбавляє її волі, свободи вибору. Водночас неконтрольоване використання інтернет-мережі перетворилося на загрозу гармонійному розвитку особистості, її психічному здоров‘ю, а в ряді випадків навіть призводить до летального результату. Розкриваючи тему інтернет-залежності, фахівець поділилася інформацією про типи ризиків в інтернеті, виділила основні симптоми цього розладу – контентні ризики (протиправна, шкідлива, неетична інформація), комунікативні ризики (незнайомі контакти, знайомства на сайтах, форумах, у соцмережах, що можуть призводити до сексуального насильства, а подекуди, до самогубства), електронні ризики (крадіжки персональних даних, віруси тощо), споживацькі ризики (шахрайство, придбання неякісних товарів).
Під час заходу було проведено анкетування «Ризики в інтернеті», з метою виявлення молодих людей з ознаками інтернет-залежності. Результати, отримані під час анкетування показали, що існують суттєві відмінності у виборі пріоритетних цінностей інтернет- залежних та молоді без ознак залежності.
Перед учасниками також виступили директор Переяслав-Хмельницького МЦСССДМ Валентина Мільгевська, начальник міськрайонного відділу Василь Паламарчук. У тренінгу взяли участь 11 осіб.
Інформація Переяслав-Хмельницького МЦСССДМ