У середу, 1 лютого, у приміщенні ЗОШ №4 відбулись громадські слухання мікрорайону Підварки. На зібрання прийшло близько 50 жителів, три депутати цього мікрорайону, керівники структурних підрозділів міської ради. Зі звітом, про роботу переяславської влади виступив міський голова Тарас Костін. (Звіт міського голови повністю надрукований на сайтах міської ради та газети “Вісник Переяславщини”). Більше трьох годин жителі мікрорайону обговорювали проблемні питання не лише свого мікрорайону, а й міста. Зокрема: Олена Ігнатюк, яка проживає по вулиці Гостинній просила встановити для автомобілів обмежувальні знаки швидкості по цій вулиці та щось зробити з великою калюжею на Гостинній, бо дітям у негоду зовсім немає як пройти до школи. Міський голова та депутат міської ради В’ячеслав Саулко пообіцяли встановити не лише знаки, а й обладнати вулицю лежачими поліцейськими. Тетяну Ющенко, як і інших жителів багатоквартирного будинку по вулиці Новокиївське шосе не влаштовувала робота двірника: – Наш двірник працює біля будинку всього півгодини. Він навіть не прибирає сміття, яке випадає з контейнерів після того, як їх опорожняють у сміттєвози. – Міський голова відразу дав доручення начальнику ВУ ЖКГ Олександру Слюсарю розібратися, і в разі потреби виправити ситуацію з роботою двірника. Іван П’ятаченко цікавився, коли проведуть ремонт багатоповерхівки по вулиці Новокиївське шосе 2-б, що біля ЗОШ №4. Довідавшись, що 98 відсотків квартир у даному будинку приватизовані міський голова порекомендував створити ОСББ, і проводити всі роботи власними силами.
Дзюбенко Ніну турбує те, що рейсові автобуси перестали їздити в сторону ТТС. І більшість дітей, які проживають у цьому районі після занять у музичній чи художній школах мають потемки пішки повертатись додому. Причому на ділянці дороги Золотонішського шосе біля “циганської гори” діти виходять на проїжджу частину через те, що там хоч і є тротуари, але вони не чистяться від снігу. А деякі громадяни, які там проживають, і мають власний транспорт, розчищаючи в’їзд до свого двору, насипають на частину тротуару цілі кучугури снігу. Відповідаючи не це питання Тарас Костін зауважив, що перевізники вважають маршрут у сторону ТТС не рентабельним, і саме через це ніхто не хоче туди їхати. Він пообіцяв жителям, що після бесіди з перевізниками, можливо, частково змінять якийсь із маршрутів. Їдучи в місто від ЗОШ №4 він має повертатись по Петропавловській вулиці й Золотонішському шосе. Світлана Омельяненко зробила зауваження, що вулиця Індустріальна зовсім не освітлюється. Міський голова поцікавився в працівників міськсвітла та ВУ ЖКГ чому дана вулиця не обладнана ліхтарями. Виявилось, що їх немає куди прилаштувати бо відсутні стовпи, а лінії електропередач проведені через городи.
Цілу низку запитань від жителів мікрорайону оголосила пенсіонерка ЄваГубська: жінку цікавило, чому в трьох підварських магазинах, як розміщені майже поруч різна ціна на хліб? Чому не вказано на табличках, які встановлені на зупинках номери автобусів та час їх відправлення? Коли буде побудований тротуар від “Адреналіну” до четвертої школи? Бо діти цю частину дороги йдуть проїжджою частиною. Чому не чистять тротуари взимку? Коли, нарешті, буде зроблений паркан навколо підварського кладовища та, коли відремонтують там же пам’ятник на братській могилі. Зробити так, як це є на плані міста, аби вулиця Індустріальна виходила на Новокиївське шосе. А то нині на частині цієї вулиці незаконно збудовані гаражі, які не дають можливості прямого виїзду на вулицю, і громадяни мають по колу обходити школу.
Відповідаючи на ці численні запитання міський голова зазначив, що для розчистки доріг та тротуарів буде закуплено два трактори влітку за їх допомогою будуть косити траву, взимку чистити вулиці від снігу. Пообіцяв відремонтувати пам’ятник на братській могилі, обов’язково поновлять написи на табличках. Що до тротуару, огорожі на кладовищі, продовження вулиці Індустріальної та інше всі ці проблеми будуть вирішуватись по мірі можливості. Микола Кураченко цікавився, чому в Переяславі немає пільгових перевезень пенсіонерів. І відповіддю міського голови, який повідомив, що минулого року уряд, ні копійки не виділив грошей на виконання закону по пільговим перевезенням, залишився незадоволеним. Як незадоволеним і тим, що місто до річниці Чорнобильської катастрофи погано вшанувало ліквідаторів.
Майже всі виступаючі звертали увагу міської влади на велику кількість бродячих собак на вулицях. Навіть закликали провести відстріл бродячих тварин, а якщо це не задовольняє якихось “захисників” то нехай усю бродячу зграю забирають до своїх будинків, чи квартир. Люди не розуміють, чому потрібно гуманно ставитися до тварин і зневажати людей на яких ці тварини нападають? Тарас Костін повідомив, що на цей рік виділені кошти на стерилізацію бродячих собак та котів. Тож за кілька років їх має стати в місті значно менше. Стурбовані люди і тим, що до забору недобудованого заводу “Точмаш” хтось постійно звозить сміття, створюючи там чергову екологічну катастрофу. Бо сміття звідти вивозити не будуть, а просто запалять і від їдкого диму жителям мікрорайону не буде куди подітися.
На завершення зібрання депутати міської ради В’ячеслав Саулко, Віта Гончар та Валерій Вовк по черзі розповіли про свою роботу в міській раді та на виборчому окрузі. Вони подякували не лише виборцям за розуміння, а й міському голові за співпрацю й у допомозі вирішення самих різноманітних питань на виборчих округах. А також пообіцяли й у подальшому надавати всіляку підтримку виборцям. Прозвітувався про свою діяльність і депутат іншого виборчого округу Юрій Шинкар. Секретар ради Петро Бочарін доповів присутнім про відвідування пленарних засідань сесій міської ради депутатами.
На завершення слухань на прохання міського голови жителі голосуванням виказали підтримку поверненню міста історичної назви Переяслав. За цю пропозицію проголосувало 39 громадян, шестеро були проти, один утримався.
Володимир Набок, міськрайонна газета "Вісник Переяславщини"