“У Переяславі лікарню не закриють і штат працівників не скоротять”


Саме це пообіцяли колективу ЦРЛ міський голова Тарас Костін та голова РДА Андрій Пряхін під час робочої зустрічі, що відбулася там 30 січня. Її зібрали з нагоди приїзду до нашого міста Ірини Сисоєнко, народного депутата парламентської фракції “Об’єднання “Самопоміч”, заступника голови комітету ВР з питань охорони здоров’я. На цю зустріч прибули і головні лікарі та представники місцевої влади сусідніх районів лівобережжя, які відтепер об’єднує територія одного гсопітального округу. Йдеться про Яготин, Баришівку, Згурівку, Березань, Бориспіль і Бровари. Затим таку ж зустріч з громадськістю району провели у залі засідань районної ради.

Депутатка презентувала реформу галузі охорони здоров’я, зокрема, як це відбуватиметься на первинному рівні. Так серйозно і фахово про медичну реформу в Переяславі говорили вперше. Про госпітальні округи, лікарні інтенсивного лікування першого та другого рівня, Національну службу здоров’я достеменно дізналися навіть місцеві лікарі.

За словами Ірини Сисоєнко, медична реформа тільки розпочалася, а в різних областях країни вже з’явилися негативні настрої і масштабні протестні акції. Все тому, що немає комунікації: людям чітко не пояснюють ні завдань, ні механізму впровадження цих змін, а навпаки відбувається політична спекуляція на цій темі.

– Проводити такі презентації – завдання виконавчої влади. Вона має чітко запевнити, що закриття лікарень реформою не передбачено, скорочення мережі навіть заборонено Конституцією. Розганяти лікарів уже нічого, бо їх і так не вистачає з такою мізерною платнею. А обіцяне урядом підвищення зарплати перетворилося для них насправді на “зрівнялівку”. Тому я буду клопотати про перегляд тарифікаційних ставок для медиків.

Ірина Сисоєнко наголошує, що, на жаль, за всі роки незалежності України в медичній сфері не відбулося жодних позитивних змін, не було жодного закону, який би змінив принципи системи фінансування медицини. Ми досі маємо стару “совкову” медицину. Ми досі платимо за умовні ліжко-місця, а не за медичне обслуговування конкретної людини. Тому реформувати її треба невідкладно, системно, щоб ці зміни були дуже якісно проведені, бо людям важливий кінцевий результат. На жаль, між декларацією реформи і тим, як вона буде проведена існує велика прірва, яку без тяжкої роботи не здолати.

– За ці роки Україна мала 24 міністри охорони здоров’я, і кожен наступний вважав свого попередника представником злочинної влади, – зауважує Ірина Сисоєнко. – Тобто все, що робилося, відкидалося з політичних міркувань. Медицина повинна бути поза політикою! Між тим і в нинішньому парламенті не вистачає саме політичної волі, аби прийняти готові законопроекти, які узаконять правила гри на цій території і терміни, які насправді давно діють, зокрема, медична послуга. Людина приходить у лікарню і платить там майже за все, але неофіційно. При цьому чогось вимагати від лікаря не може. Перехід на договірні умови надання медичних послуг суттєво змінить цю ситуацію.

Сайт міськрайонної газети "Вісник Переяславщини"

Причіплений файлРозмір
Сисоенко И.В. .pdf1.56 MБ