Депутати міської ради, дізнавшись із публікації “Вісника” про утворення на Київщині госпітальних округів і зміну організації надання медичних послуг населенню міста та району, неабияк стривожилися. Адже медичну реформу і такі новації уряд та профільне міністерство вже розпочало, навіть не запитавши думку громади. Тож міські депутати вирішили діяти на випередження.
На консультаційну робочу нараду, що відбулася 25 лютого в залі засідань міськради, запросили головного лікаря ЦРЛ Володимира Якименка, аби він пояснив, що відбувається насправді в галузі і які зміни очікують нашу ЦРЛ.
– Мені дуже хочеться, щоб оця їхня нова реформа не пішла, бо зараз ми маємо хорошу медичну базу, яку хочеться зберегти повноцінною і ефективною, а з тих реформ, що вже були, поки нічого хорошого не виходило, – зауважив Володимир Григорович.
Як приклад негативного досвіду згадав Центр первинної медико-санітарної допомоги, який в рамках попередніх реформ змушені були утворити в 2012 році, фактично розділивши до того діючу єдину структуру центральної районної лікарні. Юридична адреса Центру в селі Помоклі, у його підпорядкуванні ще 32 ФАПи в селах району, а в поліклініці для Центру “відрізали” 470 метрів квадратних площі, це кілька кабінетів для прийомів лікарів-терапевтів. Крім того, керувати Центром призначили окремого головного лікаря. Після виходу на пенсію Валентини Філоненко, яка займалася і організацією роботи центру і кілька років його очолювала, за словами Володимира Якименка, охочих виконувати цю роботу за 3200 гривень зарплати (з усіма надбавками!) зараз немає. Тобто такі реформи поки що не підтвердили своєї доцільності й ефективності, тому і наступні новації не викликають довіри.
Крім того, головлікар ЦРЛ стурбований тим, що зараз у всіх районних лікарнях обласним департаментом охорони здоров’я проводиться інвентаризація всього медобладнання, і для чого це – ніхто не знає.
– Ми спілкувалися з приводу створення госпітальних округів із керівництвом обласного департаменту, там щойно прийшла нова начальниця. За їхнім проектом центром нашого округу будуть Бровари, там діятиме лікарня рівня на зразок нинішньої обласної, яка в Києві. Але що буде далі з нею – ніхто нічого не каже, – сказав головлікар.
В рамках медичної реформи планується, що лікарні інтенсивної терапії І рівня, тобто такі, як зараз мають у кожному районі, скоротять і створять по кілька на весь округ. Поки що заплановано, що для жителів нашого міста та району така буде в Яготині. Володимир Якименко запевнив, що вони подали до департаменту свої зауваження з цього приводу, адже матеріальна база, потужності, кадри в нас набагато кращі, ніж у Яготині. Сподіваються на порозуміння і те, що в Переяславі таки залишать лікарню І рівня, а не переформатують її в міську амбулаторію.
Володимир Якименко повідомив, що в понеділок 30 січня до Переяслава з цього приводу приїдуть представники департаменту та міністерства, буде нагода отримати відповіді на всі запитання. Між тим депутати міської ради вирішили на сесії 26 січня прийняти офіційне звернення, щоб в Переяславі залишити повноцінну лікарню, як вона зараз є. До цього процесу вирішили долучитися і громадські організації міста, представники яких взяли участь у цій нараді.
Валентина БАТРАК (міськрайонна газета "Вісник Переяславщини")