З 01 січня 2013 року для суб’єктів господарювання стає обов’язковим подання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) до органів державної податкової служби в електронному вигляді.
Відповідно до абзаців 2 - 4 п. 7 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі – Закон №265) передбачено:
- подачу до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднанні.
Необхідно зазначити, що зазначені норми не вводять додаткових обов’язків для суб’єктів господарювання, а лише змінюють старий порядок подання звітності. Так, замість подання звітності на паперових носіях 1 раз на місяць, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця, передбаченої подання в електронному вигляді по дротовим або бездротовим каналам зв’язку.
Основною метою прийняття зазначених норм є створення більш комфортних умов для суб’єктів господарювання.
По-перше, застосування передачі інформації у електронному вигляді до органів ДПС надасть можливість платникам податків зекономити час.
По-друге, це надасть можливість суб’єктам господарювання зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок відсутності необхідності друкування паперової контрольної стрічки та її зберігання протягом 3-х років, у чому більше не буде потреби.
По-третє, використання електронної контрольної стрічки призведе до значного скорочення перевірок платників податків.
Оскільки в основі системи зберігання і збору державною податковою службою даних від РРО покладено технологію НБУ, то відповідно виробникам та центрам сервісного обслуговування РРО з технічних питань виробництва нової та обслуговування доопрацьованої касової техніки необхідно звертатись у першу чергу до НБУ.
Інформацію необхідну для виробників касової техніки крім НБУ можливо отримати на офіційному веб-сайті ДПС України, де в тому числі розміщено контактну інформацію про представників НБУ, відповідальних за даний напрямок роботи.
Для суб’єктів господарювання існує два способи виконання вимог законодавства:
перший - придбання реєстраторів розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми;
другий - доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації.
Користувачам касової техніки при її придбанні або заміні необхідно обов’язково звертатись до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО щодо проведення ними відповідного доопрацювання даної моделі у термін до 01.07.2013, з якого використання такої техніки тягне за собою відповідальність у зв’язку з введенням в дію п. 9 ст. 17 Закону № 265.
Норма зазначеної статті передбачає, що до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - в разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку.
Основні зусилля податківців Переяслав-Хмельницької ОДПІ у першому півріччі 2013 року будуть направлені на проведення роз'яснювальної роботи та створення необхідних умов для надання можливості суб’єктам господарювання користуватися новим сервісом – поданням звітності про використання РРО до органів ДПС в електронному вигляді, відповідно до вимог закону №265.
Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Переяслав-Хмельницької ОДПІ