Віктор Янукович: Ціна на газ впливає на розвиток вітчизняної економіки


Автор: 
Прес-служба Президента України Віктора Януковича

 Завищена ціна на російський газ впливає на розвиток економіки України. Про це Президент України Віктор Янукович заявив під час підсумкової прес-конференції. Глава держави назвав ціну на російське блакитне паливо для України несправедливою та нагадав, що газова угода, підписана у 2009 році, щорічно приносить нашій державі близько 6 мільярдів збитків.

«Ці кошти могли піти на розвиток, могли б піти на заробітні плати вчителям, лікарям, пенсіонерам. Сьогодні ці кошти йдуть за контрактом Росії», - сказав Глава держави, додавши, що висока ціна на газ також впливає на собівартість продукції, яку випускають вітчизняні підприємства. «Якби не ця проблема, ми б мали ресурс, за допомогою якого ми могли б вирішувати ті проблеми, які в нас є, про які ми сьогодні говоримо - і в медицині, і в житлово-комунальному господарстві, і допомагати бідним», - додав Віктор Янукович.

Саме тому, зазначив Президент, Україна пішла шляхом скорочення споживання російського газу, зменшення його використання у промисловості, диверсифікації джерел постачання цього палива та збільшення видобутку власного газу.

Говорячи про диверсифікацію джерел постачання газу до нашої держави, Віктор Янукович додав, що Україна не лише купує його в Європі та на спотовому ринку, а й розглядає можливості участі у проектах з будівництва газових терміналів, газопроводів тощо. «Немає жодного газопроводу, який би сьогодні обговорювався чи проектувався, де ми б не намагалися знайти своє місце. Ми шукаємо такі можливості», - наголосив він.

Разом з тим Президент підкреслив, що Україна не вимагає для себе особливої ціни. Єдина умова - об’єктивна ринкова ціна. «Ми не хочемо сьогодні говорити про преференції. Ми хочемо мати рівні можливості в ціні газу. Ми сьогодні страждаємо від того, що Україна має сьогодні таку дискримінаційну ціну, яка впливає на конкурентоспроможність нашого товаровиробника», - сказав Глава держави.