Максим Мельничук представив на Раді регіонального розвитку Київщини економічно-соціальний потенціал області


Звіт за 100 днів роботи на посаді голови Київської обласної державної адміністрації, представлення перспективного плану розвитку столичної області та презентація Агенції регіонального розвитку – ці та інші питання стали ключовими на сьогоднішньому засіданні Ради регіонального розвитку Київщини. Захід символічно провели на одному із потужних підприємств області – заводі «АМТТ», яке спеціалізується на виробництві пластикових вікон, алюмінієвих профілей, фасадних, віконно-дверних і світлопрозорих систем.
Участь у заході взяли голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук, його перший заступник Лев Парцхаладзе, голова Київської обласної ради Ганна Старикова, керівники структурних підрозділів КОДА, голова РДА, міські та сільські голови, представники громадськості.
Проведенню засідання передувала оглядова екскурсія по виробництву та урочисте відкриття нової виробничої лінії на заводі. Максим Мельничук також вручив почесні грамоти Київської облдержадміністрації окремим працівникам групи компаній «АМТТ».
Під час виступу голова Київської ОДА відзвітував про 100 днів роботи на даній посаді. Зокрема, Максим Мельничук поінформував, що до загального фонду місцевих бюджетів області за I квартал цього року надійшло 1 595,0 млн. грн., що становить 153% до запланованого. Ріст надходжень, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, склав 150,8%, або майже 538 млн. грн.. Позитивних змін чекає і аграрний сектор. У 2016 році планують виділити 15,36 млн. грн. на фінансування обласної Програми «Підвищення родючості грунтів на 2012-2016 роки»,

а також планується розробити та створити «Програму розвитку рибного господарства у Київській області на 2017-2020 роки».
У промисловому секторі, за словами Максима Мельничука, область планує розширювати співробітництво з Державним концерном «Укроборонпром», продовжити роботу щодо запровадження підприємствами європейської системи контролю якості продукції та ефективно впроваджувати заходи «Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Київській області на 2015-2016 роки».
«Ми вже розробили Концепцію розвитку індустріальних (промислових) парків Київської області з каталогом перспективних земельних ділянок для створення індустріальних парків і започаткували спільну Американсько-Українську ініціативу щодо ідентифікації та підготовки управлінців нової категорії. Було проведено десятки зустрічей із інвесторами та різними компаніями, організаціями і обговорено чимало цікавих проектів. Один з них – будівництво Великої кільцевої дороги навколо Києва. Цей проект дозволить створити від 1,5 до 4 тис. нових робочих місць», - поінформував голова Київської ОДА.
У своєму звіті Максим Мельничук також згадав про стан природоохоронних ресурсів Київщини, соціальну політику області, допомогу бійцям АТО та їх родинам, освітні програми. Так, для реалізації «Шкільний автобус на 2015-2017 роки» планують залучити майже 53 млн. грн.. і закупити 49 шкільних автобусів.
Суттєві кроки були зроблені і в напрямку децентралізації влади. У Калитянській об’єднаній територіальній громаді нещодавно відбулися перші вибори старост, а Пісківська територіальна об’єднана громада обрала на виборах депутатів селищної ради та селищного голову.


«Київщина має колосальний потенціал – від аграрного сектору та інвестиційної привабливості до природоохоронного ресурсу і туристичних можливостей. У нас є все, щоб показати, що наша країна – високоінтелектуальна та здатна впроваджувати останні інновації. Беремо за взірець загальнонаціональну «Стратегію-2020», яка є чудовою основою для створення локальних програм розвитку. Щодо регіональної стратегії Київщини, то вона базується на втіленні реформ, економічному рості і економічно-соціальному розвитку громад», - підсумував голова Київської облдержадміністрації.
У свою чергу Лев Парцхаладзе під час засідання Ради регіонального розвитку представив перспективний план розвитку регіону. Серед стратегічно важливих проектів регіонального розвитку він назвав будівництво магістральних енергооб’єктів – високовольтних ліній електропередач, підвищення енергоефективності регіону, будівництво сміттєпереробних комплексів, удосконалення мережі водопостачання та водовідведення.
«Сьогодні дуже гостро стоїть питання забезпечення регіону електроенергією. Віялові відключення з ціллю зекономити електрику порушують роботу виробництв і потужностей. У той же час, введення в експлуатацію в 2004 році двох атомних енергоблоків на Рівненській та Хмельницькій АЕС призвело до концентрації у Західному регіоні значної надлишкової потужності. Аби раціонально використати її та спрямувати на електризацію дефіцитних районів центральної та східної України, у Київській області будують магістральні енергооб’єкти», - зазначив перший заступник голови КОДА.
За його словами, на території області до 2020 року планують збудувати наступні нові повітряні лінії електропередач та електричні підстанції високовольтної напруги:
- ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС - «Київська» і захід ПЛ 750 кВ Хмельницька АЕС – Чорнобильська АЕС на ПС 750 кВ «Київська»;
- ПЛ 330 кВ Новокиївська – Північна на ПС 750 кВ «Київська»;
- ПЛ 330 кВ Чорнобильська АЕС – Північна на ПС 750 кВ «Київська»;
- ПС 330 кВ «Західна» із заходом ПЛ 330 кВ.
Крім того, Лев Парцхаладзе представив проект підвищення енергоефективності регіону, який дозволить на 36-40% зекономити бюджетні витрати на використання енергії. Проект планується реалізувати паралельно із будівництвом сміттєпереробних комплексів, які дозволять економити значну частку енергії від переробки твердих побутових відходів.