Застосування штрафних санкцій за нереєстрацію Книги обліку доходів і витрат


 Чи передбачено застосування штрафних санкцій до фізичної особи–підприємця, яка застосовує загальну систему оподаткування, у разі не реєстрації (неведення) Книги обліку доходів і витрат? Так, згідно з п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу фізичні особи–підприємці зобов'язані вести Книги обліку доходів і витрат і мати підтвердні документи щодо походження товару. Форму цієї Книги, яку ведуть фізичні особи–підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення затверджено наказом ДПА України від 24.12.2010 року № 1025.
Відповідно до п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених Податковим кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн.
Статтею 164' Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від 51 до 136 грн. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 85 до 136 грн.
Отже, фізична особа–підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, зобов'язана вести Книгу обліку доходів і витрат. У разі нереєстрації (неведення обліку доходів і витрат) цієї Книги до такої фізичної особи застосовуються вищезазначені штрафні санкції.


Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Переяслав-Хмельницької ОДПІ