Про це сьогодні під час засідання робочої групи з питань медичного обслуговування повідомив голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк. Майбутній перинальний центр відповідатиме структурі обласного центру охорони здоров'я матері та дитини. Щорічно з 18 тисяч пологів, перинатальний центр забезпечуватиме 3 тисячі пологів для мешканців Київщини.
Наш обов'язок - піклування про здоров'я дітей та вагітних матерів. Створення перинатального цетру дасть змогу зменшити кількість патологій під час вагітності у жінок та забезпечити необхідним медичним лікуванням осіб з групи ризику, - зазначив Анатолій Присяжнюк.
Нині на базі Київського обласного центру охорони здоров'я матері та дитини працює кафедра акушерства та гінекології, відділення патології вагітності, пологове відділення та ендоскопічна онкологія. На даний час центр матері та дитини розрахований на 150 лікарняних ліжок.
- Ми забираємо до нас на лікування групу людей високого ризику - це жінки багатонароджуючі, у яких роди проходять 10,12,13 разів для профілактики кровотечі. Особлива увага приділяється й багатоплідній вагітності, аби забезпечити виживання дітей, які народилися з неповноцінною ваговою масою (трійня та більше), - повідомила головний лікар обласного центру охорони здоров'я матері та дитини, кандидат наук, заслужений лікар України Лариса Журавльова.
На даний час в обласному центрі охорони здоров'я матері та дитини також працює відділення дитячої гінекології, що допомагає в обстеженні, лікуванні та своєчасному виявленні патологічних змін в дівчат дитячого та підліткового віку.
Також, за словами Лариси Журавльової, на сьогоднішній день близько10 відсотків жінок мають негативний резус крові, тому діяльність перинатального центру буде спрямована на те, аби допомогти вагітним жінкам з резус-конфліктами.
Створення перинатального цетру забезпечить значне зниження малюкової та материнської смертності, причини якої полягають насамперед в неналежному екологічному середовищі, харчуванні та стресових станах.
- У першу чергу створення таких перинатальних центрів покращить допомогу недоношеним дітям, а також матерям, які вже на період вагітності мають захворювання серця, легенів (особливо захворювання на бронхіальну астму) та інших органів, - зазначив Олег Голяновський, професор, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1 Національної медичної академії післядипломної освіти.