Порядок виплати та переваги отримання пенсій через установи банків


 Станом на 01.01.2013 року в управлінні ПФУ в м. Переяславі–Хмельницькому та Переяслав-Хмельницькому районі налічується 18964 пенсіонери, з них отримують пенсії через поточні рахунки в установах банків 8373 особи, що становить 44,2% від загальної кількості одержувачів та 88,8 % від загальної кількості призначених у 2012 році.

Постановою КМУ від 30.08.1999 року № 1596 затверджено порядок виплати пенсій за згодою пенсіонерів через їх поточні рахунки у банках. Наше управління співпрацює з 9 банківськими установами, в яких пенсіонери можуть відкрити рахунок за місцем проживання в населених пунктах, де функціонують установи уповноважених банків або у місті Переяславі -Хмельницькому. Операції по зарахуванню та виплаті пенсій проводяться безкоштовно, тому економія пенсійних коштів склала в 2011 році 952,0 тис. грн., а в 2012 – 1388,5 тис. грн.
На кошти, які зберігаються на поточних рахунках одержувачів пенсій, уповноважений банк здійснює нарахування відсотків у порядку та розмірах, визначених договором між одержувачем пенсії та банком .
Здійснення виплати пенсій через банківські платіжні картки не лише відкриває для літньої людини нові можливості в комплексному обслуговуванні, а й забезпечує збереження коштів у разі переїзду, від’їзду на лікування або на відпочинок. У пенсіонера не виникає потреби брати з собою значну суму коштів готівкою. Картковий рахунок дає змогу отримати належні клієнту кошти через мережу банкоматів або у будь - якому відділенні уповноваженого банку на території України.
За консультацією та допомогою необхідно звертатись до управління Пенсійного фонду за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 38-а, за телефоном: 5-37-29, 5-53-64 або до уповноважених банків.

 

Ніна Боліла,
начальник відділу
з виплати пенсій