Київська облдержадміністрація і Держенергоефективності підписали Меморандум про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків


У вівторок, 5 квітня, відбулося підписання Меморандуму між Київською обласної державною адміністрацією та Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків. Даний документ засвідчує об’єднання зусиль задля стимулювання населення впроваджувати енергозберігаючі заходи. Участь у підписанні Меморандуму взяли голова Київської ОДА Максим Мельничук і голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
У ході підписання Меморандуму керівник області зазначив, що облдержадміністрація і надалі розвиватиме регіональні програми з енергоефективності, а особливо ту, яка передбачає співфінансування «теплих» кредитів для населення за рахунок обласного бюджету. Максим Мельничук зауважив, що нині ці програми перебувають на завершальному етапі розгляду обласними депутатами. Очікується, що вони будуть ухвалені на найближчих засіданнях Київської облради.

«Ми маємо кілька програм, спрямованих на підвищення енергоефективності та енергозбереження в області. У фінансовому розрізі наймасштабніша з них передбачає виділення близько 60 млн. грн. на відповідні заходи», - уточнив голова КОДА.

Максим Мельничук також зазначив, що розвиток галузі біоенергетики на Київщині є одним із пріоритетних напрямків діяльності і у 2016 році він набере нових обертів.

«Навесні цього року Київська область перейде до практичного втілення різноманітних вітчизняних біотехнологій і до вирощування біоенергетичних культур вже у промислових масштабах. Ми маємо чудові полігони, на яких були відпрацьовані технології вирощування міскантуса, енергетичної тополі та верби. Подібні проекти дозволять не тільки підвищити нашу енергоефективність, але й стануть передумовою для створення нових робочих місць, залучення капіталовкладень і розвитку нового та перспективного для нашої країни ринку виробництва», - зауважив керівник області.

Голова КОДА додав, що у процесі впровадження нових біотехнологій для вирощування біомаси використовуватимуть ті території, які не можна засіювати сільськогосподарськими культурами. До того ж, така діяльність має позитивний екологічний вплив, оскільки вирощування біоенергетичних культур не потребує використання шкідливих хімічних засобів.

У свою чергу, голова Держенергоефективності Сергій Савчук підкреслив важливість підписання даного документу.

«Підписання Меморандуму про співпрацю у сфері енергоефективності житлових будинків з Київською ОДА для Агентства важлива подія. Наразі це вже 25-ий документ, підписаний Держенергоефективності з місцевими органами виконавчої влад. Цим документом ми завершуємо підписання Меморандумів з обласними органами виконавчої влади», - повідомив Сергій Савчук.

Він додав, що Київська область має позитивний досвід роботи у цій сфері і займає друге місце у рейтингу попиту на «теплі» кредити.

«Завдяки розробці місцевих програм співфінансування «теплих» кредитів» населення має можливість отримати ще більший розмір компенсації. Наразі вже прийнято 135 таких програм», - наголосив Голова Агентства.

За його словами, у цьому році у місцевих бюджетах буде передбачено більше коштів на співфінансування «теплих» кредитів.

 


--