День Ліквідатора


 Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС, який відмічається 14 грудня Переяслав-Хмельницьким райвідділом Держтехногенбезпеки, службою цивільного захисту Переяслав-Хмельницького району та міськім відділом освіти м. Переяслав-Хмельницький в навчальних закладах міста пройшли збори з цієї нагоди.

Також в зборах були присутні учасники-ліквідатори події 1986 року, які безпосередньо призивались з райвідділу МВС УРСР, співробітників, які й далі працювали в ППЧ-12. СДПЧ-27 м. Переяслав-Хмельницького. Це Матієнко Іван Сергійович, Карнаух Григорій Миколайович, Матієнко Микола Сергійович та інші. Перед учнями 1-ої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. та вихованцями Переяслав-Хмельницького ліцею-інтернату своїми спогадами о перших днях перебування на ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС поділився полковник запасу Матієнко Іван Сергійович.

3 млн. 200 тис. громадян колишнього СРСР постраждали від наслідків цієї катастрофи, сотні тисяч ліквідаторів брали участь у грандіозній битві з атомним монстром, і серед них – 6217 пожежників.
 
Всі ми високо цінуємо подвиги пожежників, і завжди будемо пам’ятати:
Л.П. Телятникова, В.М. Кібенка і В.І. Правика та ін .
 
                           Вклонись, Україно, Героям Чорнобиля –
                           Усім, хто ішов на палаючий блок.
                           Ти знаєш їх вірними, ніжними, добрими;
                           Овіяний вічною мужністю кожний їх крок.