Осінньо-зимовий період


  Під час осінньо-зимового періоду дедалі більше надходить повідомлень про пожежі та трагічні випадки на них, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації газових приладів, пічного опалення та електрообігрівачів.

Це є результатом того, що у повсякденних турботах, рятуючись від холоду, багато людей проявляють недбалість, не звертають увагу на дотримання протипожежного режиму.

Вогонь і все, що з ним пов’язане, при невмілому, недбалому поводженні з ним може завдати великого лиха, призвести до загибелі людей, значних матеріальних збитків, взагалі до катастрофи.
 З початку року зареєстровано 56 пожеж, на яких виявлено 9 загиблих (з них 4 дітей), постраждало 77 осіб, у вогні постраждало майно та матеріальні цінності орієнтовно на суму 2 млн. 175 тис. грн. 
Основними причинами пожеж від систем опалення є:
• користуватися печами, які мають тріщини;
• розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед пічним отвором;
• зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі;
• застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
• використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри печі;
• закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо.
Основною причиною загибелі дітей на пожежах це коли печі залишаються без догляду на тривалий час, а маленькі діти закриті в будинку(пожежі в селах Дівички, Ульянівка).
 Під час осінньо-зимового періоду дедалі більше надходить повідомлень про пожежі та трагічні випадки на них, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації газових приладів, пічного опалення та електрообігрівачів. Пожежно-рятувальна служби звертається до вас щоб лихо не прийшло до вашої оселі, зробіть своєчасні висновки і будьте уважними та обережними. Не паліть у ліжку, слідкуйте за станом приладів опалення, електрообігрівачів та дотримуйтесь протипожежних правил під час користування ними.
Найбільшу небезпеку на таких пожежах становить чадний газ. Він не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. В результаті горіння чадний газ потрапляє в закрите приміщення, якщо погано працює витяжка, забитий димар, несправна опалювальна та водонагрівальна техніка. Чадний газ має кумулятивну дію. Потрапляючи в кров він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму і людина гине, як від задухи. Так після двох годин знаходження в приміщенні, у повітрі якого міститься лише 0,1% чадного газу, людина втрачає свідомість і швидко після того може померти. Втрата свідомості настає поступово та супроводжується таким знесиленням, що людина часто, помітивши небезпеку, неспроможна врятуватись.
 Отже, щоб лихо не прийшло до вашої оселі, зробіть своєчасні висновки і будьте уважними та обережними. Пам’ятайте, що ваша особиста безпека та безпека рідних і близьких вам людей, залежить насамперед від вас самих!
 
Служба цивільного захисту МНС
Районний відділ Державної інспекції техногенної безпеки