ЯКЩО НЕ ВИСТАЧАЄ СТАЖУ


 Держава надає можливість громадянам подбати про свою майбутню пенсію за різних життєвих обставин шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі-добровільна участь).
Порядок добровільної участі та категорії осіб, яким надано право добровільної участі визначено в ст.10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Таким правом можуть скористатися:
- студенти;
- безробітні, які не отримують допомогу по безробіттю;
- громадяни, які тимчасово працюють за кордоном.
Для них добровільна участь є єдиною можливістю включити ці періоди роботи до страхового стажу.
Особи, які бажають узяти добровільну участь, повинні звернутися у фіскальні органи за місцем проживання й подати необхідні документи. Договір укладають на будь – який строк, але не менш як на рік. У разі бажання особи сплатити єдиний внесок за попередні періоди, в тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року, фіскальні органи укладають із особою окремий договір про одноразову сплату.
Період, за який сплачено єдиний внесок відповідно до укладеного договору про добровільну участь у розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок (наприклад, за квітень 2016 -1378*22% = 303,16 грн.), зараховують у страховий стаж.