СCТЕЛУ ГЕРОЯМ-ЛІКВІДАТОРАМ ЧАЕС ВІДКРИЛИ НА ФАСАДІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ


   В рамках проведення обласних заходів з нагоди 30-х роковин Чорнобильської трагедії, вчора відбулося відкриття стели Героям-Ліквідаторам ЧАЕС – Володимиру Правику, Віктору Кібенку, Миколі Ващуку, Василю Ігнатенку, Миколі Титенку, Володимиру Тишурі. Пам’ятку розмістили на фасаді Головного управління ДСНС України у Київській області.
Участь у заході взяли голова ДСНС України Микола Чечоткін, голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук, начальник Головного управління ДСНС України в Київській області Василь Слободяник, начальник Головного управління ДСНС України в місті Києві Андрій Ватолін, Міністр внутрішніх справ України 1982-1991 рр., генерал армії Іван Гладиш, а також представники київського гарнізону ДСНС та області, рідні й близькі загиблих ліквідаторів аварії та запрошені гості.
Виступаючи перед присутніми голова ДСНС України Микола Чечьоткін зазначив, що завжди потрібно пам’ятати людей, які першими стали на боротьбу зі смертоносним атомом.
«30 років тому, в ніч з 25 на 26 квітня світ сколихнула аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Понад 350 тисяч людей було залучено до ліквідації наслідків аварії. Найпершими, хто героїчно вступив у двобій із ядерним реактором, були пожежні Володимир Правик, Віктор Кібенок, Микола Ващук, Василь Ігнатенко, Микола Титенок, Володимир Тишура. Їх імена назавжди залишаться в нашій пам’яті. Саме вони в надекстремальних умовах першими розпочали боротьбу із смертоносним атомом. Ці відважні молоді хлопці та ще сотні вогнеборців пожертвували своїм життям заради нашого майбутнього, врятували не тільки Україну, але й всю Європу від загрози жахливого ядерного лиха», – сказав Голова ДСНС України Микола Чечоткін.


Голова Київської облдержадміністрації підкреслив, що пам'ять про героїв повинна бути увіковічена в історії. На їх прикладі має виховуватися молодь та наступні покоління нащадків. Барельєфа стела, буде пам’яткою для кожного свідомого громадянина про подвиг загиблих ліквідаторів-чорнобильців.
«Подвиг про героїв-ліквідаторів нікого не залишає байдужим. Вони ціною власного життя стали на захист нашого майбутнього. Віддаючи шану цим людям, ми завдячуємо їм за можливість жити на землі, розвиватися, реалізовувати свої задуми. Минає 30-та річниця від дати трагічних подій, але пам’ять про наших земляків-героїв, які загинули під час тих подій буде жити вічно у серцях мільйонів українців. Ця сторінка історії не повинна залишитися у забутті. Сучасне суспільство, зокрема наші діти повинні знати про минуле свого народу, щоб ніякому разі не було допущено подібних помилок у майбутньому», - зазначив Максим Мельничук.
Продовжуючи керівник столичної області додав, що на підтримку соціального пакету програм та нововведень Президента України, обласним бюджетом передбачено фінансування медичних програм по забезпеченню ліками чорнобильців та їх родин. Як повідомив Максим Мельничук, вперше за останні роки на це буде виділено 10 мільйонів гривень. У рамках виконання програми передбачено облаштування дитячої обласної лікарні, онкодиспансеру та придбання висококошовного обладнання для мед установ.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та поклали квіти до пам’ятного знаку.
Звернувся до присутніх і син загиблого пожежного Миколи Титенка Сергій. Він висловив слова подяки усім людям, які долучилися до створення та відкриття стели. Сергій Титенко вшанував пам'ять загиблих ліквідаторів, які, віддавши себе на ліквідацію аварії, зробили вагомий внесок у спасіння людства від страшних наслідків.