ВЕЛИКА ТОЛОКА НА КИЇВЩИНІ ВІДБУВАЛАСЯ ПІД ГАСЛОМ АКЦІЇ «ЗРОБИМО УКРАЇНУ ЧИСТОЮ РАЗОМ!»


У суботу, о 10:00 по всій країні стартувала велика толока, в рамках наймасштабнішої щорічної Всеукраїнської соціально-екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!». Ця акція проходила під патронатом дружини Президента України Марини Порошенко. Одним із ініціаторів та організаторів акції виступила громадська організація «Let’s do it,Ukraine!».
Основною локацією для прибирання на Київщині обрали Києво-Святошинський район. Голова столичної області Максим Мельничук разом з дружиною та дітьми взяли активну участь у проведенні толоки. Не стояли осторонь цих подій держслужбовці та волонтери, які долучилися до прибирання.
Розпочався захід з проведення інформативного прес-брифінгу у Вишневому, під час якого учасники висловлювали своє бачення становища нинішньої екологічної ситуації та відзначили важливість проведення подібних заходів не лише на Київщині, але і в інших регіонах України. Практичної частиною події стало прибирання на території дитячого табору неподалік с. Бузова Києво-Святошинського району.
Голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук відзначив на необхідності залучення до таких заходів з проведення чистоти довкілля якомога більше громадськості та, безумовно, представників влади. Це сприяє формуванню у свідомості людей думки про важливість дотримання чистоти у навколишньому середовищі та допоможе зберегти належний рівень екосфери.
«Нинішня ситуація в екології вимагає від нас надзвичайної уваги та високого рівня свідомості. Приємно здивувало те, що до всеукраїнської толоки, проведеної в рамках акції «Зробимо Україну чистою разом!», щоразу долучаються небайдужі люди. Цього річ Київщина активний учасник таких заходів. У суботній ранок вихідного дня громадяни вийшли на прибирання, щоб зробити довкілля чистішим, а території комфортнішими для проживання. Впевнений, кожен з нас повинен внести до спільної справи свою частку праці. Адже стан екології впливає не лише на здоров’я людей, але і на середній вік життя нації»,- зазначив Максим Мельничук.
Також голова Київської облдержадміністрації зауважив, що у цьому році для нього це вже третій суботник у якому він бере участь разом з друзями та однодумцями, адже «добрі справи об’єднують навколо спільної мети – кращого майбутнього».
У рамках наймасштабнішої щорічної толоки на Київщині прибирання відбулося на близько 200 локаціях за участі близько 100 тисяч волонтерів. Натомість у Вишневому працювало понад 200 волонтерів.
Ініціатор Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!» і національний координатор по роботі з партнерами «Let’s do it, Ukraine!» Оксана Тюпа зазначила, що у 2016 році акція охопить понад 5000 різноманітних локацій з прибирання територій по всій Україні, де будуть задіяні понад 700 тисяч волонтерів.


«Для нас важливо, що з нами об’єднується представники державної влади, громадськості та приватний сектор. Сьогоднішня акція це один великий сплеск, коли люди об’єднуються навколо однієї мети – зробити свою країну чистішою. Ми хочемо, щоб люди прибирали після себе та залишали чистою природу. Тому наша місія перевиховати націю, адже чисто не там де прибирають, а там де не смітять», - розповіла Оксана Тюпа.
Метою проведення такого заходу – формування екологічної культури, дбайливого ставлення до довкілля, правильного поводження з відходами, прибирання та благоустрій засмічених зелених зон, а також місць громадського відпочинку.
Голова Києво-Святошинського району Мирослава Смірнова зауважила, що екологічна проблема має бути однаково актуальною на рівнях державної влади та громадянської свідомості.
«Своєю участь у цій акції та проведенні загальнодержавної толоки ми доводимо, що влада не стоїть осторонь питань екології. Ці проблеми надзвичайно актуальні для зараз. Остаточно вони ще не вирішені, але ми боремося з ними. Важливо, щоб змінилася парадигма в думках людей по відношенню до навколишнього середовища. Якщо кожна людина буде прагнути, щоб чисто було не лише у неї на подвір’ї та в домівці, але і на території свого міста чи селища, то стан довкілля значно зміниться у кращу сторону», - підкреслила Мирослава Смірнова.
Міський голова Вишневого Ілля Діков розповів, що у місті вже не перший тиждень відбувається прибирання. До цієї акції залучають максимальну кількість. Також значну ділянку роботи з підтримки при столичного міста області здійснюють комунальні підприємства, які забезпечують навколишній порядок у Вишневому.
«Ми докладаємо чимало зусиль для того, щоб утримувати місто у чистоті. Комунальні підприємства часто проводять відповідні роз’яснювальні роботи у дитячих садках та шкільних освітніх закладах. І як показує практика це дає непоганий результат. До акцій з прибирання також долучаються місцеві громадські організації, допомагають представники і конфесійних об’єднань, які надають і свої пропозиції, і безпосередньо стають учасниками проведення толоки», - поінформував Ілля Діков.