Волонтери прибиратимуть 200 локацій на Київщині у рамках загальнонаціональної акції «Зробимо Україною чистою разом!»


У суботу, 23 квітня, Київщина долучиться до Всеукраїнської соціально-екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!», яка пройде у всіх регіонах країни під Патронатом Дружини Президента України Марини Порошенко. У рамках наймасштабнішої щорічної толоки на Київщині прибиратимуть близько 200 локацій, а головним «майданчиком чистоти» стане місто Вишневе у Києво-Святошинському районі. Акції з прибирання стартують о 10:00 і проходитимуть у парках, лісах, зелених зонах, місцях громадського відпочинку. Про це під час прес-конференції розповів голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук.
Він підкреслив, що дана акція має сильний об’єднавчий чинник. Адже вона згуртовує мільйони держслужбовців та підприємців, громадських активістів і волонтерів, зірок спорту та естради довкола ідеї чистого довкілля та розуміння того, що кожен із нас відповідальний за порядок у своєму домі та своїй країні.
«Нам потрібно підвищувати екологічну свідомість нашого суспільства, формувати високу екологічну культуру і на цих принципах виховувати прийдешні покоління. Київщина візьме активну участь у великому прибиранні. До того ж, у нас в області із середини березня вже триває двомісячник благоустрою, у ході якого плануємо ліквідувати понад 1,5 тисячі несанкціонованих сміттєзвалищ, упорядкувати понад 400 парків і скверів, висадити більше 250 тис. дерев.

Також нещодавно разом із представниками ДСНС провели нараду, під час якої узгодили 390 місць відпочинку довкола Києва для відпочинку мешканців столиці і при столичних регіонів», - зазначив голова Київської ОДА.
Метою акції «Зробимо Україну чистою разом!» є формування екологічної культури, дбайливого ставлення до довкілля, правильного поводження з відходами, прибирання та благоустрій засмічених зелених зон, а також місць громадського відпочинку. Ініціатор Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!» і національний координатор по роботі з партнерами «Let’s do it, Ukraine!» Оксана Тюпа розповіла, що цей проект об’єднав понад 14 мільйонів людей у 112 країнах світу. А головна його відмінність у тому, що кожного року у один день вся країна виходить на велике прибирання.
«Нам приємно констатувати те, що за рік ми подвоїли наші результати, і цього року кількість локацій прибирання виросла до 5 тисяч, а число волонтерів – до одного мільйона. Ми прагнемо підвищити екологічну свідомість громадян, довести до людей те, що вони відповідальні і за свій дім, і за вулицю, і за країну, в якій живуть. Акція поєднує патріотичне і соціально-екологічне виховання молоді і робить свій вклад у чистоту довкілля», - зазначила Оксана Тюпа.
Цьогорічна акція “Зробимо Україну чистою разом” проходить спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва, та житлово-комунального господарства України, громадськими організаціями «Let’s do it, Ukraine», «Street Workout Ukraine», Фундацією регіональних ініціатив, НСОУ «Пласт», AIESEC в Україні, JCI Ukraine, Фондом волонтерів України, Молоддю демократичного альянсу, УМСА, Київським молодіжним центром та за підтримки Міністерства освіти та науки України, Міністерством культури України, Міністерством молоді та спорту України, Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством соціальної політики України, Українським державним центром позашкільної освіти, Національним еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Програмою волонтерів ООН в Україні, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Державною пенітенціарною службою України та багатьма іншими локальними організаціями та установами.