Економічний потенціал області та соціально-правовий захист дітей обговорили на апаратній нараді у КОДА


У понеділок під керівництвом голови Київської обласної державної адміністрації Максима Мельничука відбулася апаратна нарада, під час якої вже традиційно обговорили нагальні проблеми та презентували діяльність двох структурних підрозділів адміністрації. Цього разу про діяльність за минулий рік та головні завдання на поточний рік звітували начальник Служби у справах дітей та сім’ї КОДА Сергій Андріяш і директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Ігор Самойлов. Учать у апаратній нараді також взяли перший заступник голови КОДА Лев Парцхаладзе, заступники Ігор Любко і Андрій Янченко, керівники структурних підрозділів адміністрації.
Першим обговорили хід підготовки обласних програм, які найближчим часом будуть передані на розгляд обласним депутатам. Для цього на нараду запросили голову постійної комісії Київської облради з питань бюджету та фінансування Ольгу Бабій. Вона повідомила, що найближчої середи відбудеться засідання бюджетної комісії, на якому планують затвердити звіт про виконання обласного бюджету за 2015 рік. За її словами, якщо цього тижня керівники структурних підрозділів КОДА доопрацюють обласні програм із представниками профільних комісій КОР, то вже наступного тижня ці програми можуть бути винесені на розгляд обласних депутатів.
Щодо презентацій діяльності структурних підрозділів, то першим роботу представляв начальник Служби у справах дітей та сім’ї КОДА Сергій Андріяш. Він звернув увагу на зменшення народжуваності дітей в області, однак за рахунок міграційних процесів показник дитячого населення останнім часом демонструє незначний ріст. За його словами, на Київщині проживає близько 317 тисяч дітей, з яких 3566 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування і 4603 дітей-інвалідів. У столичному регіоні проживає майже 16 тис. багатодітних сімей (з них 214 – з числа внутрішньо переміщених осіб), в яких виховується 39189 дітей (740 дітей-переселенців). Упродовж минулого року було оздоровлено понад 51% дітей. На оздоровчу кампанію було витрачено 118 881 934 грн.


Сергій Андріяш також розповів про підтримку демобілізованих та родин бійців АТО. Торік для сімей загиблих та інвалідів І і ІІ групи із числа військовослужбовців АТО було придбано 95 квартир.
Наступним питанням апаратної наради була презентація економічного потенціалу області. Директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі КОДА Ігор Самойлов розповів про виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку Київщини на 2015 рік. Так, обсяг реалізованої промислової продукції (у відпускних цінах підприємств) склав 68692 млн. грн., а обсяг капітальних інвестицій (за рахунок усіх джерел фінансування) сягнув позначки 22936,1 млн. грн. При цьому обсяг прямих іноземних інвестицій склав 1627,1 млн. доларів. За підсумками минулого року Київщина посіла перше місце за обсягами житлового будівництва, ввівши в експлуатацію понад 1,8 млн. метрів квадратних житлових площ.
За словами Ігоря Самойлова, основними причинами погіршення макроекономічних показників торік були інфляційні процеси, обмеження на валютному ринку, продовження військових дій у східних регіонах, втрата російського ринку збуту тощо. Та, попри ці перешкоди, Київщина змогла впоратися з економічними викликами і у рейтингу соціально-економічного розвитку українських регіонів за підсумками 2015-го року посіла друге місце, поступившись тільки місту Києву.