Вчора в приміщенні адмінбудинку відбулася нарада з питань розвитку рибництва на території Київщини. В заході взяли участь голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук, заступник Ігор Любко, директор департаменту тваринництва Мінагрополітики Микола Кваша, голова Держрибагентства Ярема Ковалів, начальник управління аквакультури використання та відтворення водних біоресурсів Держрибагенства Андрій Чуклін, голова громадського об’єднання рибалок України Андрій Неліпа та інші фахівці у галузі екології, водних ресурсів та рибного господарства.
В рамках наради Ярема Ковалів розповів про статус підготовки «пілотного» рибного патруля Київщини, що розпочне свою роботу у травні. «До рибного патруля було відібрано 47 інспекторів на основі відкритих кадрових конкурсів, проводилося психологічне та фізичне тестування, 12 квітня розпочалося навчання рибних патрульних на базі Національного університету біоресурсів та природокористування України. Воно триватиме майже місяць. При умові необхідного фінансування, плануємо, що наприкінці травня рибний патруль розпочне повноцінну роботу», - повідомив Ярема Ковалів.
Голова Держрибагентства зазначив, що для забезпечення порядку на водоймах Держрибагентству важливо взаємодіяти з екологічною інспекцією, поліцією, місцевою владою задля максимального ефекту.
«Важлива активна участь громадськості в питанні наведення ладу на водоймах, тому при органах рибоохорони було створено постійно діючі оперативні штаби. Думаю, ми зможемо забезпечити ефективну роботу нових рибних патрульних у глибокій взаємодії», - додав Ярема Ковалів.
Ідея створення оперативного штабу на базі КОДА та запуску «пілотного» рибного патруля була підтримана керівником Київщини Максимом Мельничуком. Зокрема, він пообіцяв максимальне сприяння та допомогу з боку КОДА у цьому питанні.
«Нам важливо мати єдину стратегію діяльності. Київщина має бути інноваційною, науковою та інвестиційною. Важливо будувати програми, успішний досвід яких міг би потім використовуватися іншими регіонами України», - наголосив Максим Мельничук.
Голова Київської ОДА повідомив, що наразі реалізується проект із створення індустріальних парків на Київщині, область має 22 виділені для цього ділянки. Одним з таких проектів може бути рибна біржа, над концепцією якої наразі працює Держрибагентство.
Окрім того, в рамках наради обговорювалися інші напрями реформування рибного господарства. Зокрема йшлося про запровадження сертифіката походження риби, створення електронної звітності про кількість виловленої риби, запуск електронного реєстру моніторингу суден, зонування водойм на промисловий та любительський лов тощо. По завершенню наради учасники дійшли згоди про створення спеціалізованої Комісії із розвитку рибного господарства у Київській області, яка вивчатиме стан запасів водних біоресурсів у водоймах області, сприятиме їх ефективному відтворенню. Рішення про створення Комісії було прийнято за підсумками наради з актуальних питань розвитку рибництва в Київській області.