Благоустрій у нашому місті


З 14 березня по 16 травня 2011року згідно з розпорядженням міського голови від 14.03.2011 № 56/7-09 у місті Переяславі - Хмельницькому проходив двомісячник благоустрою.

У ході двомісячника 1квітня 2011року був проведений суботник, в якому взяли участь колективи підприємств, установ та організацій міста, учнівська та студентська молодь. Було висаджено понад 300 дерев та кущів, побілено бордюри, приведено в належний санітарний стан закріплені та прилеглі до будівель території, прибирались парки та сквери. Силами працівників міської ради приведено в належний санітарний стан Меморіал Слави та довколишню територію. 

15 квітня в обідню пору в мікрорайоні Левада поблизу школи № 7 працівники держустанов та організацій міста на чолі з начальником головного управління промисловості, транспорту та зв’язку Київської облдержадміністрації Володимиром Очколасом, міським головою Олександром Шкірою, головою Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Михайлом Макаровим, головою районної ради Андрієм Недяком висадили 250 дерев (берези, ялини, каштани). Так, під час акцій «За чисте довкілля», «Посади своє дерево» був закладений парк у пам'ять про героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. 

16 квітня 2011 року проведено день Довкілля. В мікрорайоні Карань закладено сквер ім. Правика, де висаджено близько 70 дерев. З ініціативи депутата міської ради Раїси Голованової розчищено 6000 кв. м чагарників, прибрано стихійне сміттєзвалище, було виконано роботи по плануванню території і закладено ще один парк, в якому вже висаджено 134 ялини та 160 каштанів та в найближчому майбутньому буде розміщено дитячий майданчик.

В акції «За чисте довкілля» взяли участь молодіжні громадські та партійні організації, учнівська та студентська молодь, жителі міста  та колективи підприємств, установ та організацій. Частина учнів та студентів, приватних  підприємців міста та безробітних, що зареєстровані в центрі зайнятості, прибирали береги річок Альта та Трубіж , чим значно покращили санітарний та екологічний стан міста. 219 волонтерів працювали над роздільним збором твердих побутових відходів, було  зібрано 204 мішки твердих побутових відходів об’ємом по 120 літрів.

В ході двомісячника благоустрою громадські організації, учнівська та студентська молодь розчищали береги річок Трубіж та Альта, проводили роздільний збір ТПВ. За участю приватних підприємців міста, громадських організацій та працівників цеху «Благоустрій» впорядковується міський пляж.

Активно проводиться озеленення міста. Громадська організація «Спілка рибалок-любителів «Ентузіаст» благоустроює нову зону відпочинку на березі водойм по вул. Паризької Комуни. Роботи з озеленення міста тривають.

Силами цеху «Благоустрій» впорядковуються кладовища, вивозиться сміття, завозиться пісок для підсипки могил, обрізаються дерева, приводяться в належний стан поховання захисників Вітчизни.

Напередодні Дня Перемоги Громадські організації «Прометей», «Фронт змін» та «Перлина» зініціювали прибирання прилеглої території Меморіалу Слави.

Учасниками двомісячника благоустрою постійно прибираються прибудинкові території, впорядковуються клумби. Побілено бордюри, опори ліній електропередач, дерева.

Проведено грейдерування вулиць. Виконаний ямковий ремонт частини   вулиць міста: Б. Хмельницького, Фабричної, Паризької комуни, Героїв Дніпра. Впорядковуються зупинки громадського транспорту. Проведено асфальтування частини тротуару вулиці Богдана Хмельницького за кошти міського бюджету та співфінансування  підприємців міста: Ковернік С.З. - 2063 грн., Лизогуб Т.С. -  2496 грн., Шкіра І.М. - 1625 грн., ТОВ «Переяславський хліб» - 1334 грн., Філенко В.Т. – 1915 грн., Профатілов О.І. - 1915 грн., Левченко В.І. – 2496 грн. 

14 травня 2011 року за підтримки депутата обласної ради, жителя мікрорайону Олександра Пироговського, депутатів міської ради Андрія Конона та Сергія Шаменка, жителів мікрорайону Ірини Присіч та Олександра Гончаренка, з ініціативи Артема Пилипенка жителі мікрорайону Трубайлівка, члени громадської організації «Молодий рух» та профспілки підприємців розпочали роботи з влаштування спортивного майданчика в мікрорайоні Трубайлівка.

Цього ж дня виявили бажання покращити санітарний та екологічний стан нашого міста працівники відділення Приват Банку, які активно працювали над очищенням від сміття берегу річки Трубіж.

Роботи з благоустрою міста продовжуються.

Міська рада та виконавчий комітет висловлюють щиру вдячність всім учасникам за допомогу в підтримці благоустрою міста, за самовіддану працю на благо громади, міста та надіються на плідну співпрацю в майбутньому.

Сподіваємось, що лозунг «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять» увійде в життя кожного жителя і гостей нашого рідного міста.