На Київській митниці ДФС з початку року вилучено валюту та валютні цінності на суму понад 24 млн. гривень


За порушення митних правил при переміщенні валюти та валютних цінностей в цьому році складено 69 протоколів.
В останньому випадку спроба незаконного ввезення на митну територію України значної партії валюти зафіксована працівниками Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль».
Наша співвітчизниця, яка належить до однієї з творчих професій, повертаючись на батьківщину з Казахстану, своїми діями обрала для проходження спрощену систему митного оформлення - «зелений коридор», тим самим заявивши, що переміщувані нею товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не

підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію. Обмеження по переміщенню валюти передбачають наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує еквівалент 10 000 євро.
Після перетину пасажиркою „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”, у пасажирки виявлено готівку, що переміщувалась без ознак приховування і знаходилась у двох валізах та в жіночій сумочці у сумі 29800 доларів США, 12500 євро, 15100 рублів РФ. Зі слів громадянки, валюта належить їй особисто і призначалась для особистих цілей і оплати за орендовану квартиру.
З виявленої суми громадянці, згідно з вітчизняним законодавством, пропущено 10000 євро. За протоколом про порушення митних правил вилучено 29800 доларів США, 2500 євро та 15100 рублів РФ до винесення судом рішення у справах.
ГУ ДФС у Київській області