Сьогодні під керівництвом голови Київської обласної державної адміністрації Максима Мельничук відбулася апаратна нарада, під час якої обговорили планування роботи адміністрації та нагальні для вирішення питання. Окрім керівників структурних підрозділів КОДА, участь у апаратній нараді також взяли голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко та начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях Олександр Якубенко.
Однією із ключових тем наради було впровадження нової редакції Закону України «Про державну службу», що набирає чинності з 1 травня 2016 року. Костянтин Ващенко розповів про основні зміни, яких слід чекати із вступом у дію цього документу. Зокрема, відбудеться чітке розділення посад політичних і держслужбовців, завдяки чому буде унеможливлений квотний принцип призначення керівників на посади в органах державної влади. Також редакція закону передбачає нову модель оплати праці держслужбовців – зросте частка їх посадового окладу.
Ще одним вагомим питанням апаратної наради був звіт Департаменту містобудування та архітектури КОДА Наталії Мошинської про підсумки діяльності за 2015 рік. Вона розповіла про хід адміністративно-територіальної реформи та поінформувала щодо забезпеченості схемами планування територій районів (у 2013-2015 роках було розроблено 19 таких схем, на цей рік заплановано розробку 6 таких схем). Щодо наявності генеральних планів, то із 1182 населених пунктів Київської області генплани відсутні у 147 населених пунктах. Окремо Наталія Мошинська зупинилася на законодавчій базі децентралізації та основних завданнях проведення адміністративно-територіальної реформи.
У свою чергу, керівник Департаменту охорони здоров’я КОДА Олег Ременник звернув увагу на необхідність прийняття розпорядження «Про затвердження Київської обласної соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки». Він наголосив, що питання протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань України у даній сфері. За його словами, на сьогодні епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції/СНІДу у Київській області характеризується зростанням показників захворюваності, смертності та поширеності ВІЛ/СНІДу, які перевищують середні значення по Україні. Станом на 1 січня 2016 року, за весь період епідеміологічного нагляду, в Київській області зареєстровано 9 148 випадків інфікування ВІЛ, в т.ч. 2 004 дитини, народжених ВІЛ-інфікованими матерями; 2 926 особам був встановлений діагноз СНІД (включаючи зміну діагнозу). За 2015 рік в Київській області зареєстровано 973 (2014 рік - 983) нових випадків інфікування ВІЛ. Показник захворюваності населення на ВІЛ знизився на 0,9% (-10 випадків) і становить 56,5 (2014 рік – 57,0) на 100 тисяч населення.