МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА У 2017 РОЦІ – 3200 ГРИВЕНЬ


Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» передбачено зростання мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 грн.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав бізнес забезпечити виплату своїм працівникам заробітної плати на рівні не менше, ніж мінімальна у 3200 гривень.
«Для бюджетної сфери у країні є достатньо коштів для виплати заробітної плати і лікарям, і вчителям, і усім іншим бюджетним категоріям, у бюджетній сфері ми це виконаємо бездоганно. Приватний сектор, бізнес має це теж виконати. Я вважаю, що такі можливості сьогодні у бізнесу є. Я прошу, я звертаюся з проханням: цінуйте своїх робітників, дайте їм мінімальну заробітну плату», – наголосив Гройсман, якого цитує прес-служба уряду.
Прем’єр застеріг роботодавців від зловживань, наприклад, щодо оформлення працівника на півставки, неповний робочий день. Він нагадав, що було розширено повноваження органів влади, у тому числі органів місцевого самоврядування, щодо перевірок на підприємствах.
«Виявлене неспівпадіння у тому, що людина працює повний робочий день, а оформлена як на неповний, каратиметься штрафом у сотні тисяч гривень. За недопуск відповідальних осіб на підприємство для здійснення перевірки також передбачені штрафні санкції», – резюмував Гройсман. (27.12.2016 року Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України, який серед іншого передбачає введення штрафу за виплату зарплат «в конверті» в розмірі 100 мінімальних заробітних плат).
Як повідомляв УНН, 9 січня 2017 року віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявив, що уряд не допустить переведення людей на скорочений робочий день і неповні ставки та інших порушень прав працівників у зв’язку із збільшенням мінімальної зарплати. У керівників підприємств немає жодних підстав для скорочення персоналу, переведення працівників на неповний робочий день чи на неповні ставки. Він зазначив, що урядовий контактний центр повинен негайно систематизувати відповідну інформацію і передавати її Міністерству соціальної політики і Державній інспекції праці для жорсткої і негайної реакції щодо керівників, які порушуватимуть умови призначення оплати праці своїх працівників.
Кошти, отримані від підвищення мінімальної заробітної плати, як додатковий ресурс до Пенсійного фонду, будуть використані для відновлення справедливості в пенсійному забезпеченні, а саме на осучаснення пенсій.