ВИЗНАЧЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ДЛЯ ОБЧИСЛЕННЯ ПЕНСІЇ


Згідно ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь- які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв. Таким чином, в разі відсутності високої заробітної плати після 2000 року, є можливість майбутньому пенсіонеру надати заробітну плату за 60 місяців до 1 липня 2000 року і підвищити рівень свого пенсійного забезпечення. За даними Пенсійного фонду, надання таких довідок збільшує розмір пенсії в середньому на 269 грн.
Однією з важливих умов надання довідки є підтвердження її первинними документами. На керівниках діючих підприємств, установ та організацій лежить відповідальність за збереження архівних документів, що стосуються заробітної плати, строк зберігання яких 75 років.
В разі ліквідації, банкрутства, реорганізації підприємств, установ, організацій документи, в тому числі особові рахунки, платіжні відомості та інші документи про нараховану та сплачену заробітну плату, необхідно передати до архівних установ. Архівні установи згідно Порядку виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів), який затверджений Наказом Міністерства юстиції України 02.03.2015 №295/5, нададуть архівну довідку для призначення або перерахунку пенсії.