ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ДЛЯ ОБЧИСЛЕННЯ ПЕНСІЇ


Статтею 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) встановлено порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії.
Тож для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь – які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
При цьому Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22 -1) встановлено, що для підтвердження заробітної плати за бажанням пенсіонера подається довідка про заробітну плату (дохід) до 1 липня 2000 року із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Тобто пенсіонер має право у будь – який час звернутись до управління Пенсійного фонду за місцем отримання пенсії із заявою щодо перерахунку пенсії та надати довідку за будь – які інші 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Людина, зазвичай, не може визначитися, який саме період заробітку доцільно враховувати для обчислення її пенсії, тому на допомогу приходять спеціалісти з призначення пенсій управління Пенсійного фонду. Провівши відповідний розрахунок, із наданих пенсіонером довідок, вони обирають заробіток за найбільш вигідний період, тобто обирають ті 60 місяців роботи підряд по 30 червня 2000 року, коли особа отримувала більший заробіток.