ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЙ З 01.12.2016 РОКУ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ НА 2016 РІК"


З 1 грудня 2016 року будуть проведені перерахунки пенсій відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність із 1130 грн. до 1247 грн. Перерахунок відбуватиметься в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ, тому звертатися в органи Пенсійного фонду немає потреби.


Перерахунок пенсій провадитиметься шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, підвищень та визначення права на щомісячну державну адресну допомогу з урахуванням індексації, яка зафіксована.
Мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, а мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. За кожний рік понад 25 років (призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для чоловіків та 20 (призначених до 01.10.2011 року) або 30 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для жінок розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімуму.
У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, працюючим пенсіонерам розмір пенсії не перераховується.
Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2016 року – 1247.00 грн. провадиться перерахунок:
• мінімального розміру пенсії непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
• доплати за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
• пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною";
• мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;
• мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;
• підвищень, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та доплати до підвищень;
• мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;
• надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” ;
• довічної державної стипендії відповідно до Указу Президента України № 358/2006;
• підвищень, передбачених Законом України "Про жертви нацистських переслідувань" та доплати до підвищень;
• мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;
• щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
• державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп та інших інвалідів війни 1,2,3 груп;
• щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;
• доплати до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
• доплати до мінімального розміру пенсії незалежно від факту роботи шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та яким призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення»
• доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання.
Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2016 року – 1247.00 грн. перерахунок не провадиться:
• підвищення дітям війни відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни";
• додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
• підвищення особам, яким виповнилося 100 років і більше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 №908;
• щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв’язку з закриттям Чорнобильської АЕС.
Встановлюються доплати до підвищень, встановлених відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань" таким категоріям у розмірах:
• Доплати до підвищення членам сімей загиблих за наявності ознаки 59 "Право на доплату" – 86.83 грн.;
• Доплата до підвищення членам сімей померлих осіб, а також померлих інваліди війни – 86.83 грн.
Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.12.2016 року – 1544.00 грн. провадиться перерахунок надбавки, передбаченої Законом України “Про донорство крові та її компонентів ”.
Перерахунок щомісячної державної адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2008 року №265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян"
- Розрахунок із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01.12.2016 року – 1247 грн.
Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 1247.00 грн. провадиться перерахунок щомісячної адресної допомоги для одержувачів пенсій:
 за віком/за вислугу років при повному стажі, якщо в даних про інвалідність наявна інформація про 1,2 або 3 групу інвалідності;
 у разі втрати годувальника;
 по інвалідності для інвалідів 1,2, та 3 груп;
 соціальних пенсій для інвалідів 1,2 та 3 групи; та дітям-інвалідам;
 за віком/за вислугу років при неповному стажі роботи, якщо в даних про інвалідність наявна інформація про 1,2 або 3 групу інвалідності.
Розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною, сум індексації та інших доплат, установлених законодавством) з урахуванням доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника непрацездатним членам сімей, які перебували на утриманні осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, а також працівників правоохоронних органів і військовослужбовців, смерть яких пов'язана з участю в зазначених акціях, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2014 № 76 та одержаної заробітної плати (доходу) не може перевищувати 10 000 гривень.