Роботодавці Київщини спрямували на соціальний захист понад 3,7 млрд. грн. єдиного соціального внеску


За 10 місяців поточного року рівень очікуваних надходжень перевищено на 72 млн.гривень.
Як відзначив в. о. начальника ГУ ДФС у Київській області Олексій Кавилін, суми сплати єдиного соціального внеску зросли в усіх районах Київщини в середньому на 2 %. “Перевиконання індикативних показників надходжень зумовлено, передусім, змінами законодавства щодо зниження базових ставок єдиного соціального внеску, що дозволило зменшити навантаження на фонд оплати праці та сприяло детінізації ринку праці,” – підкреслив Олексій Кавилін.
Найбільші суми забезпечили страхувальники Броварської ОДПІ – 1,1 млрд. грн., Києво-Святошинської ОДПІ – 1 млрд. грн., Білоцерківської ОДПІ – 927 млн. грн. та Вишгородської ОДПІ – 614,5 млн.гривень.
Нагадаємо, з 1 січня 2016 року фактичну ставку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зменшено з 38% до 22%. Мінімальний страховий внесок для фізичних осіб-підприємців розраховується за ставкою 22 % з мінімальної заробітної плати. Також збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного соцвнеску, яка дорівнює 25 розмірам прожиткового мінімуму. Крім того, з доходів працівників відмінено справляння соцвнеску.

ГУ ДФС у Київській області