ПРОВЕДЕНО ЗАНЯТТЯ В ШКОЛІ «МАЙБУТНЬОГО ПЕНСІОНЕРА»


10 листопада 2016 року в приміщенні Переяслав – Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області відбулась зустріч з громадянами передпенсійного віку в рамках проекту “Школа майбутнього пенсіонера”.
Тема заняття: «Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії у солідарній системі».
Заступник начальника відділу обслуговування громадян Оксана Гресь розповіла присутнім, що згідно ст. 40 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь – які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв. Потрібно зазначити, що кожен випадок індивідуальний, тому необхідно подати довідку про заробітну плату за якомога більший період своєї трудової діяльності. Маючи такі дані, працівник Пенсійного фонду України, за допомогою відповідного програмного забезпечення, визначить найкращі 60 календарних місяців заробітної плати.
Також за бажанням пенсіонера з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу з урахуванням будь-яких періодів отримання допомоги по безробіттю незалежно від перерв та будь-якого страхового стажу підряд за умови, що такі періоди в сумі становлять не більше 10 % тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково на бажання особи може бути виключено період строкової служби, навчання, догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом у віці до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.