ПЕРЕВАГИ ОПТИМІЗАЦІЇ СТРУКТУРИ ОРГАНІВ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ


 Наприкінці грудня минулого року уряд ухвалив рішення щодо оптимізації структури окремих районних управлінь Фонду шляхом їх злиття або перейменування.
Таке об’єднання є суто організаційним і його мета – покращити якість роботи управління в пенсійній системі. Мова не йде про ліквідацію органів Пенсійного фонду в районах. Фахівці з питань пенсійного забезпечення працюватимуть і надалі в тих самих приміщеннях, кабінетах, як і до об’єднання.


Обслуговування громадян буде проводитись спеціалістами так званого фронт – офісу не тільки за місцем розташування Пенсійного фонду, а і в центрах територіальних громад (якщо в громади є таке бажання).
Об’єднання кількох управлінь в одне або перейменування не тягне за собою скорочення спеціалістів, які надають послуги громадянам, а навпаки, збільшить доступність пенсійних послуг. Зміст і якість цих послуг залежить, перш за все, від кваліфікації спеціалістів та їх доступності, а не від статусу установи.
Отже, оптимізація територіальних органів Пенсійного фонду – це крок до створення якісно нової системи пенсійного забезпечення, головною метою і критерієм оцінки якої є схвальні відгуки громадян щодо якості надання послуг.


Любов Лаврик,
заступник начальника управління.