Переяслав – Хмельницьке міськрайонне управління юстиції інформує


Відтепер на спеціально створеному порталі за адресою http://dracs.minjust.gov.ua
мешканці Київської, Одеської та Дніпропетровської областей можуть подати заявку на реєстрацію шлюбу, змінити ім'я чи прізвище, подати документи про народження дитини, записатися на консультацію до фахівця та отримати інші послуги. Для цього достатньо зареєструватися на сайті та вказати, яка саме послуга вас цікавить.
Для прикладу, тут можна обрати час, місце та навіть залу, в якій ви хочете провести шлюбну церемонію, та оплатити цю послугу банківською карткою. І все це сидячи в себе вдома за комп'ютером.
Ще одна опція веб-порталу – подача документів про народження дитини. Так, відтепер батько новонародженого, доки мама перебуває в пологовому будинку, може надіслати відскановані документи про народження дитини та обрати зручний для себе час, щоб відвідати РАЦС та засвідчити надіслані документи. Ті ж, хто має електронний цифровий підпис матимуть змогу засвідчити надіслані документи без відвідин відділу реєстрації.
При цьому не варто боятися, що когось одружать чи розведуть без його відома. Система працює на кшталт "бронювання" в готелі. На сайті ви бронюєте час для візиту та оплачуєте послуги, а сам процес відбувається виключно за вашої присутності. Більше того, відтепер консультацію реєстратора можна отримати он-лайн.
Портал також містить кнопку "Первинна реєстрація", яка дозволяє зареєструвати користувача, щоб увійти у відповідний кабінет користувача, за допомогою якого можна сформувати необхідні звернення до органів РАЦС.
У разі направлення електронної заяви або звернення щодо державної реєстрації шлюбу користувачу необхідно не пізніше трьох робочих днів після отримання повідомлення про результати її розгляду звернутись особисто до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для підписання заяви, сформованої на підставі звернення.

У випадку виникнення проблем під час роботи з сайтом можна зателефонувати черговому інженеру за телефоном: (+38 044) 206-71-10.
Перелік відділів державної реєстрації актів цивільного стану м. Києва та Київської області, які надають представлені онлайн-послуги:
1. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Деснянського районного управління юстиції у місті Києві.
2. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Дніпровського районного управління юстиції у місті Києві.
3. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції у місті Києві.
4. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві.
5. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Печерського районного управління юстиції у місті Києві.
6. Центральний відділ державної реєстрації шлюбів Головного територіального управління юстиції у місті Києві.
7. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Києво-Святошинського районного управління юстиції у Київській області.
8. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Бориспільського міськрайонного управління юстиції у Київській області.
9. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Броварського міськрайонного управління юстиції у Київській області.
10. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Ірпінського міського управління юстиції у Київській області.