Дмитро Христюк: Турбота про учасників АТО та їх родини – на постійному контролі керівництва області


На Київщині триває реалізація програми «Турбота», що була ініційована та знаходиться на особистому контролі заступника голови Київської обласної державної адміністрації Дмитра Христюка.
Спільно з благодійним фондом «Розвитку та захисту Київщини» було проведено моніторинг соціального забезпечення учасників АТО та їх родин, стан допомоги на місцях. Окрім цього, важливим пунктом є також донесення інформації про права учасників АТО та телефони «гарячих ліній», куди слід звертатися в разі потреби.
В рамках реалізації програми Дмитро Христюк відвідав ряд районів та міст, де зустрівся з учасниками АТО, керівництвом на місцях. В ході розмов, інколи гострих, говорили про наболіле: отримання статусу учасника бойових дій, виділення земельних ділянок, вирішення житлових проблем. Доречі, вирішення багатьох питань залежить від того, чи отримано статус учасника бойових дій чи ні. До моменту, поки статус не отримано, досить важко надати матеріальну допомогу, санаторно-курортне лікування чи вирішити інші проблемні питання. Під час таких робочих зустрічей неодноразово наголошувалося, що за стан допомоги на місцях особисту відповідальність несуть міські голови та голови районних державних адміністрацій. І це питання перебуває на постійному контролі обласного керівництва.
Нині, за офіційними даними, на Київщині проживає 558 поранених учасників АТО та 156 родин загиблих Героїв. Тисячі наших земляків захищають Батьківщину від ворога. Організація соціальної підтримки родин загиблих та поранених, мобілізованих та демобілізованих учасників антитерористичної операції в кожному місті та районі Київщини має бути на належному рівні. Відповідна робота з учасниками АТО повинна проводитись в рамках толерантності та швидкого реагування на їх потреби.
«Зовсім не хочеться спостерігати ситуацію: коли хлопці перебуваютьв зоні АТО – про них пам’ятають, піклуються, як тільки повертаються додому – залишаються віч-на-віч з бюрократичною машиною. Є дуже багато бійців, які не звертаються за допомогою ні до кого, а закриваються у своїх проблемах. Ми не маємо морального права залишати їх напризволяще, а повинні допомагати бійцям. Особливої турботи потребують і родини загиблих. Інколи, навіть не про матеріальну допомогу йде мова. Турбота від громади, добре слово – важать більше для зранених сердець, аніж кошти чи інші матеріальні блага. Люди добре відчувають, що робиться щиро, а що – для галочки», - вважаєзаступник голови Київської ОДА.
Ще один напрямокв рамках програми – забезпечення оздоровленням та реабілітацією. Так, з серпня близько 100 поранених бійців АТО матимуть змогу щомісячнобезкоштовно пройти 21-денний реабілітаційний курс в Національному українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни, що у селі Циблі Переяслав-Хмельницького району. Загалом же, до кінця поточного року,тут планується провести реабілітацію більше500 воïнiвАТО.Направлення на реабілітацію можна отримати у районній чи міській лікарні за місцем проживання. Також звернутися можна в Київську обласну лікарню №2.
У свою чергу, путівку на санаторно-курортне лікування можна отримати звернувшись в управління соціального захисту населення за місцем проживання. Організація видачі таких путівок для учасників АТО, які мають посвідчення учасника бойових дій, налагоджена саме через цей підрозділ у містах та районах Київщини.
Також триває прийом документів на виділення одноразової матеріальної допомоги в рамках обласної Програми «Назустріч дітям». Кожен воїн АТО, поранений або сім’я загиблого може отримати допомогу, звернувшись до служби у справах дітей та сім’ї за місцем проживання.
Занотуйте!
В разі виникнення питань щодо отримання статусу учасника бойових дій, оформлення пільг, отримання земельної ділянки та постановки на квартирний облік чи інших проблемних питань, ви можете звертатися на «гарячі» лінії при райдержадміністраціях та міськвиконкомах Київщини чина обласну «гарячу лінію» за наступними номерами телефонів: (044) 286-87-80, 285-65-70.