ПЕНСІЙНА РЕФОРМА: ЗАПРОВАДЖЕННЯ НАКОПИЧУВАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ ТА ЄДИНИХ ПРИНЦИПІВ НАРАХУВАННЯ ПЕНСІЙ


Запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Запроваджується з 1 січня 2017 року. Обов’язковою буде для осіб до 35 річного віку, а для осіб віком від 35 до 55 років – добровільна.
Накопичувальна частина пенсії буде складатися із суми, яка

накопичиться на особистому пенсійному рахунку працівника, на який роботодавці будуть щомісяця перераховувати відсоток від його заробітної плати. Розмір обов’язкових страхових внесків становитиме 2 % у 2017 році. Кожного року він збільшуватиметься на 1 %, і буде доведений до 7 % (у 2022 році).
По мірі того, як буде збільшуватися розмір обов’язкових страхових внесків, починаючи з 2018 року розмір єдиного внеску буде зменшуватися. Тобто, буде відбуватися перерозподіл коштів: до Пенсійного фонду їх перераховуватиметься менше, а на персональні пенсійні рахунки більше.
Накопичені на персональних пенсійних рахунках кошти будуть власністю конкретної людини і можуть передаватися у спадщину.

Запровадження професійної пенсійної системи для окремих категорій професій

Визначено категорії учасників професійної пенсійної програми:
1. Особи, які працюють за Списком №1;
2. Особи, які працюють за Списком №2, робітники локомотивних бригад та окремі категорії працівників та ін.;
3. Особи, які мають право на пенсію за вислугу років (освіта, охорона здоров’я, та ін.);
4. Жінки трактористи-машиністи та ін. (пільгові умови та за вислугу років);
5. Державні службовці та прирівняні до них особи (за рахунок коштів обов’язкової пенсійної системи здійснюватимуться професійні пенсійні виплати).

Розвиток недержавного пенсійного забезпечення

Базується на засадах добровільної участі. Людина сама визначає, чи захоче вона користуватися послугами недержавних пенсійних фондів.
Введення трьохрівневої системи пенсійного забезпечення дозволить виплачувати пенсію з трьох різних джерел:
- солідарної;
- накопичувальної;
- системи недержавного пенсійного забезпечення.