Інформація для демобілізованих учасників АТО та військовослужбовців


Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню, професійній підготовці, перепідготовці, підвищенні кваліфікації а також започаткуванні власної справи
Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості знаходиться за адресою: м.Переяслав-Хмельницький, вул.Шевченка,23
Телефон: (04567)5-15-82, (04567)5-16-49, (04567)5-14-87,
Інтернет-порталами: www.dcz.gov.ua і www.trud.gov.ua
Послуги служби зайнятості надаються БЕЗКОШТОВНО.

Реєстрація осіб, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.
При звернені до центру зайнятості провідні фахівці нададуть інформацію щодо:
• Пошуку підходящої роботи, актуальні вакансії, інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням;
• Залучення до організації громадських та інших робіт тимчасового характеру;
• Нададуть рекомендації щодо можливостей професійного навчання за сприяння державної служби зайнятості в т.ч. підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями;
• Про одноразове отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності громадян шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності;
• Послуг з профорієнтації, проведення профдіагностичного тестування та психологічна підтримка безробітних осіб ;
• Отримання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності;
• Юридичні консультації з питань законодавства у сфері праці та зайнятості.
При зверненні до центру зайнятості за інформаційно-консультаційними послугами необов'язкова наявність документів та реєстрація в центрі зайнятості.

Для реєстрації в центрі зайнятості потрібно подати така документи:
1. Паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України.
2. Облікова картка платника податків (ідифікаційний код).
3. Трудову книжку (цивільно-правові договори чи документи, які підтверджують період зайнятості).
4. Документ про освіту.
Для осіб, які звільнені з військової служби після участі у
проведенні антитерористичної операції до перелічених
документів додають:
5. Витяги з наказів військових частин де проходили службу
6. Військовий квиток, в якому зазначена дата взяття на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства.
7. Довідка або посвідчення учасника АТО
8. Довідку про середню заробітну плату (дохід, грошове забезпечення)
Якщо ж учасник АТО має інвалідність то він повинен додати:
9. Довідку МСЕК, а також при наявності ІПР (індивідуальну програму реабілітації)
Допомога по безробіттю
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2014 №111 «Питання грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» встановлено, що військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період виплачується грошове забезпечення. Відповідно до статті 4 Закону України «Про збір і облік единого внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» військовослужбовці є платниками єдиного внеску, а отже є застрахованими особами в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, в тому числі на випадок безробіття. Тому після закінчення проходження військової служби громадянин у разі потреби має право знову звернутися до центру зайнятості та отримати статус безробітного та допомогу по безробіттю.
Призначення та надання матеріального забезпечення на випадок безробіття учасникам АТО проводиться з урахуванням норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Підставою для визначення розміру допомоги по безробіттю є довідка про середньоденне грошове забезпечення для розрахунку виплат на випадок безробіття, що видається відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 .
У разі відсутності зазначеної довідки, з метою оформлення допомоги по безробіттю в найкоротші строки, відповідно до пункту 22 Порядку центр зайнятості за бажанням особи може сам звернутися до військових комісаріатів де учасники АТО перебувають на обліку, або військових частин, де вони проходили службу, для отримання такої довідки.


Якщо Ви шукаєте роботу, зверніться до центру зайнятості. У державній службі зайнятості єдина база вакансій для всієї України. Усі вакансії – у вільному доступі.