15 січня працівники Переяслав-Хмельницького РС ГУ ДСНС України у Київській області за участю представників місцевих засобів масової інформації провели рейд у місцях зимової риболовлі, під час яких роз’яснили правила безпеки під час знаходження на кризі та роздали рибалкам пам’ятки з інструкціями, як необхідно діяти у випадку провалу під лід та надавати допомогу потерпілим.
Аби небезпечне захоплення було приємним та не закінчилося трагічно, рятувальники просять не лише дбати про безпеку і знати всі правила поведінки на льоду, а й не вживати спиртних напоїв, які уповільнюють у людини відчуття небезпеки і може призвести до лиха.
Крім того, працівники МНС рекомендують не вирушати на водойми поодинці, адже, людина, яка провалилася під лід, переохолоджується і може перебувати у воді не більше 10 хвилин.
Для тих, хто не може відказати собі у задоволенні підльодного лову рятувальники ще раз нагадують правила поведінки, якщо людина провалилась під лід, виконання яких може врятувати життя:
— Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою, дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.
— Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне — пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
— Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
— Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.
— Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко — постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
— Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.
Переяслав-Хмельницьке РС ГУ ДСНС України у Київській області закликає громадян утриматися від виходу на лід. Не довіряйте особистій самовпевненості та обійдіть біду стороною. Адже від цього залежить ваше життя. Не ризикуйте ним.