Порядок дій громадян у випадках вимагання від них неправомірної вигоди


 Відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", неправомірна вигода – це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.
Якими мають бути дії громадян у випадку вимагання від них неправомірної вигоди?
1. Станьте прикладом для інших, демонструйте своєю поведінкою, що Ви не будете ані терпіти, ані підтримувати корупцію.
2. Негайно припиняйте спроби корупції і повідомляйте про такі спроби контактним особам з питань запобігання корупції.
- Гаряча лінія Служби Безпеки України: 0-800-501-482 callcenter@ssu.gov.ua
- CALL-ЦЕНТР МВС: (044) 254-91-02, 0-800-50-02-02
3. Допомагайте розкривати випадки корупції. Інформуйте контактних осіб з питань запобігання корупції, якщо Ви помічаєте ознаки корумпованої поведінки інших осіб.
4. Вас вже втягнули до корупції? Звільніться від постійного страху перед викриттям! Відкрийте інформацію самі. Якщо ваша інформація допоможе повністю виявити існуючу проблему, то це пом'якшить відповідальність.
5. Запам’ятаєте що згідно статті 369 Кримінального кодексу України Особа, яка пропонувала, обіцяла чи надала неправомірну вигоду, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо стосовно неї були вчинені дії щодо вимагання неправомірної вигоди і після пропозиції, обіцянки чи надання неправомірної вигоди вона до повідомлення їй про підозру у вчиненні нею злочину добровільно заявила про те, що сталося, органу, службова особа якого згідно із законом має право повідомляти про підозру.

ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКЕ МІСЬКРАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ