Постанова правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 № 13-1 «Про внесення змін до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов׳язкове державне пенсійне страхувння»


В Міністерстві юстиції України 31 липня 2014 року за № 895/25672 зареєстровано Постанову правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 № 13-1 «Про внесення змін до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов׳язкове державне пенсійне страхувння».
Даною постановою передбачені зміни до довідки про заробітну плату для обчислення пенсії

(додаток 1), заяви про призначення/перерахунок пенсії (додаток 2), пам׳ятки пенсіонеру (додаток 3), заява про виплату пенсії (додаток 4).
Вищевказаною Постановою також зазначено, що заява про призначення пенсії громадянам України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або законного представника, або надсилається поштою до органів, що призначають пенсію, визначених постановою правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-4 "Про органи, що здійснюють виплату пенсії та надання соціальних послуг громадянам України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя", зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 14 липня 2014 року за № 804/25581(далі – постанова). п.1.4. Постановою встановлено, що заява про призначення пенсії засудженим до позбавлення волі подається через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, до органу, що призначає пенсію за місцезнаходженням виправного закладу. За бажанням зазначених осіб відповідні документи для призначення пенсії можуть подаватися ними безпосередньо відповідно до статті 122 Кримінально-виконавчого кодексу України .
Варто звернути увагу, що період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01 липня 2000 року підтверджується довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 року підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01 січня 2004 року - довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.
Постанова правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 № 13-1опублікована в бюлетні «Офіційний вісник України» від 29.08.2014 № 67.

Надія Кукса,
завідувач юридично сектору

 

 

Причіплений файлРозмір
Додаток_зразки документів.docx20.34 КБ