зустрічі з представниками бізнесу – в.о. начальника ГУ Міндоходів у Київській області Базанова Олександра Юрійовича та в. о. заступника начальника — начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Київській області Жемчужного Дениса Леонідовича на тему: ”Концепція реформування податкової системи України та переваги створення Служби фінансових розслідувань ”
Контакти: нач. інформаційно-комунікаційного Київ, 22 серпня 2014 року
відділу Овчарова К.С., тел. 200-37-26
Концепція реформування податкової системи України – другий важливий крок після податкового компромісу, на шляху до побудови нової системи взаємовідносин між платниками податків та державою.
Запропоновані Урядом зміни сприятимуть детінізації економіки, спростять процес звітування та зменшать витрати ресурсів держави на адміністрування податків.
Концепція реформування передбачає скорочення кількості податків і зборів з 22 до 9. Скорочення буде проводитись у два способи: за рахунок скасування податків та за рахунок їх трансформації. Пропонується ліквідувати 6 податків: збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності (сплачують 123 тис. платників); збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір; збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Трансформуються в АКЦИЗНИЙ ПОДАТОК: Акцизний податок; Збір за першу реєстрацію транспортного засобу; Екологічний податок (з палива); Збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками. ЕКОЛОГІЧНИЙ ПОДАТОК: Екологічний податок (крім палива); Збір за спеціальне використання лісових ресурсів. РЕНТНА ПЛАТА: Плата за користування надрами; Збір за користування радіочастотним ресурсом України; збір за спеціальне використання води. ПОДАТОК НА НЕРУХОМЕ МАЙНО: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плата за землю. ЄДИНИЙ ПОДАТОК: єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок.
Пропонується переведення двох податків із загальнодержавних до місцевих, а саме податку на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарський податок дасть місцевим громадам нові інструменти у вигляді податків, які збираються і залишаються у місцевому бюджеті.
Концепція реформування передбачає єдиний облік оснований на стандартах бухгалтерського обліку. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований всього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3. Реформування порядку оподаткування податком на прибуток на основі бухгалтерського обліку спростить процедури обліку та звітності.
Також відбудеться реформування аграрного сектору шляхом запровадження прозорої системи надання пільг аграріям.
Концепцією передбачено реформування ЄСВ. Загальне податкове навантаження на зарплатні доходи в Україні у 2013 році в 1,5 рази більше ніж в ЄС-27. Просте зменшення ставок ЄСВ та ПДФО до середнього рівня ЄС істотно зменшило б надходження з ЄСВ та ПДФО. В Україні більше 70% працюючих одержує доходи нижче 3-х мінімальних зарплат на місяць. Доходи цих платників становлять більше 50% всіх зарплатних доходів.
У Концепції представлені кілька моделей реформування ПДФО та ЄСВ. Дане реформування знизить навантаження на фонд оплати праці, сприятиме соціальній справедливості, виведення зарплат з ”тіні” та забезпечить наповнення бюджету.
Пропонується уніфікація ставки ПДФО для всіх видів пасивних доходів, зокрема до пасивних доходів у вигляді дивідендів, які виплачуються фізичними особами неплатниками податку на прибуток, замість ставки 5% застосовувати ставку ПДФО 15%.
Відбудеться спрощення адміністрування податків. Єдиним звітним періодом передбачено квартал. Ефект – зменшення кількості звітів та платежів на рік для платників податків. Відповідно зменшаться і витрати ресурсів держави та бізнесу на адміністрування податків. В один орган (ДФС) буде надаватися податкова звітність, звітність з ЄСВ та статистична звітність.
Інформаційно-комунікаційний відділ
ГУ Міндоходів у Київській області