Анатолій Присяжнюк взяв участь у церемонії покладання квітів до Меморіального комплексу загиблим в Афганістані


Автор: 
Прес-служба КОДА

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, на Київщині, біля Меморіального комплексу загиблим в Афганістані відбулися урочисті заходи за участю голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка, керівників районних та міських організацій. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника воїнам-афганцям та вшанували пам'ять про загиблих у Афганістані хвилиною мовчання. Голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк

зазначив, що на Київщині проживає майже 36 тисяч учасників бойових дій, в тому числі понад 4 тисяч воїнів-афганців, 212 інвалідів „афганської війни”, 111 сімей, які втратили своїх рідних.
- Сьогодні ми згадуємо та віддаємо глибоку шану тим, хто пройшов пе¬кло Афганістану та з че¬стю виконав свій обов’язок перед Батьківщи¬ною, тих, хто більше ніколи не переступить поріг рідної домівки. Ми не маємо права забувати воїнів, які склали голови в далекому Афганістані, на чужій війні. Мусимо пам'ятати і про «афганців», які, отримавши численні рани та підірвавши здоров'я, померли в молодому віці на рідній землі, - сказав Анатолій Присяжнюк.
Губернатор Київщини побажав ветеранам-афганцям та їхнім сім'ям міцного здоров'я, оптимізму та завжди відчувати поряд дружнє плече.
- Одним з пріоритетних завдань соціальної політики Президента України є питання соціального захисту ветеранів. воїнів-інтернаціоналістів, які воювали за мир та спокій у інших державах, - наголосив очільник області. – Керівники Київської обласної державної адміністрації та місцеві органи влади Київщини роблять все можливе, щоб покращити умови проживання сімей воїнів-афганців та інших миротворців, які воювали на чужій території, а саме надання матеріальної допомоги, забезпечення ліками та транспортом.
У цьому році в області планується вручити 20 квартир воїнам-афганцям. Згідно Указу Президента 2014 рік оголошено в Україні Роком учасників бойових дій на території інших держав.