Апаратна нарада у голови Київської ОДА


Автор: 
Прес-служба КОДА

Під час апаратної наради у голови Київської обласної державної адміністрації обговорили питання щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій.


Під час свого виступу губернатор наголосив, що рамках реалізації соціальних ініціатив, на Київщині влада докладає максимум зусиль задля створення всіх належних умов життя для категорій громадян найуразливіших верств населення, це невелика частинка доброти та підтримки, що дозволяє покращити долю таких людей.
- Такі особи першочергово потребують посиленої уваги, допомоги та підтримки держави. Президент України неодноразово наголошував на тому, що адресна допомога повинна бути надана кожній соціально-незахищеній людині, яка неодмінно цього потребує, - зазначив Анатолій Присяжнюк. – 2014 рік на території України проголошено Роком учасників бойових дій на території інших держав. В межах своїх можливостей всі органи влади Київщини постійно надають допомогу ветеранам, в тому числі й учасникам війни в Афганістані. Це не тільки вирішення разових питань матеріальної допомоги, забезпечення ліками, коштами на протезування, реабілітацію, а й комплексне вирішення питань через соціальні програми і проекти.
Зокрема, як повідомив очільник регіону в області діє програма „Турбота”, фінансування якої щорічно зростає. Зокрема, у 2013 році Київська обласна організація Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) профінансована на суму понад 503 тисячі гривень. У 2014 році планується фінансування в сумі 695 тисяч гривень. Значна частина цих коштів та залучена матеріальна допомога від благодійників направляється для вирішення побутових та інших питань ветеранів Афганістану.
Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр Мартинюк додав, що в області мешкає майже 935 учасників бойових дій, що брали участь в локальних конфліктах на території інших держав, 4352 учасники бойових дій в Афганістані. На Київщині проживає 212 інвалідів „афганської війни”, 111 сімей, які на ній втратили своїх рідних. Також на місцевому рівні в кожному районі та місті обласного значення діють місцеві ветеранські організації, які вирішують питання соціального захисту ветеранів-афганців.