На Київщині засудили створення «народних рад»


Автор: 
Прес-служба КОДА

На Київщині за ініціативи голови облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка та голови асоціації малих міст Київської області Анатолія Федорука відбулося засідання керівників органів місцевого самоврядування.
Загалом у засіданні взяли участь голова Київської обласної ради, міські селищні та сільські голови.
Основна тема засідання – це практичні дії органів влади на місцях – забезпечення життєдіяльності регіону.
Щодо ситуації, яка складається в Україні та, зокрема, на Київщині Анатолій Присяжнюк сказав, що безчинство та наруга над законом повинні бути припинені. Сьогодні область працює у звичному режимі, усі органи влади виконують свої функції в повному обсязі. На жаль, політичне протистояння, яке відбувається переросло в імітацію народовладдя.
Про так звані «народні ради» говорили й представники самоврядування. Зокрема, міський голова міста Українка Павло Козирєв зазначив, що сьогодні народна влада на місцях вже є.

Це легітимно обрані представники місцевого самоврядування, які працюють відповідно до чинного законодавства та Конституціїї України.
- Я переконаний, що для кожної людини важливе почуття відповідальності. Відповідальність за долю ближніх, кожного громадянина, кожної громади, – сказав Павло Козирєв.
Його повністю підтримали учасники зібрання в тому, що сьогодні відповідальність за життєдіяльність регіонів лежить на легітимних органах влади.
- Область є лідером соціально-економічного розвитку, лідером по залученню інвестицій. Нам вдалося відновити роботу не однієї сотні підприємств, збільшити доходну частину бюджету, поновити фінансування важливих соціальних програм, а також створили понад 100 тисяч нових робочих місць. І не хотілося б ці чималі досягнення втратити. Закликаю усіх до виваженості та толерантності, витримки та взаємоповаги один до одного. Будьмо мудрими та свідомими за долю рідної України, - наголосив Анатолій Присяжнюк.
Учасники заходу ухвалили резолюцію, якою висловили негативне ставлення будь яких силових спроб протистояння, захоплення будівель державних та комунальних установ, блокування роботи державних органів.
Також в резолюції йдеться про засудження створення «народних рад», які не є органами народовладдя, а створюються окремими групами для задоволення своїх владних амбіцій та вносять хаос в систему державності України.
-У всіх демократичних країнах органи народовладдя обираються шляхом голосування, а не шляхом революційної доцільності та самопроголошенням себе органом влади, – підсумував Анатолій Федорук.