Апаратна нарада


Автор: 
Прес-служба КОДА

 Під керівництвом голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка відбулася апаратна нарада, в якій взяли участь заступники голови облдержадміністрації та обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Подолянець доповів про виконання доручень Президента України про підготовку та організацію заходів з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Зокрема, цього річ на Київщині передбачено проведення низки культурно-мистецьких, просвітницьких, спортивних, практично-методичних, реставраційних, туристичних, видавничих та інформаційних заходів, присвячених ювілейній даті Кобзаря.

- Задля поширення патріотичних настроїв у суспільстві та більш широкої обізнаності народних мас зі своєю культурою, в регіоні заплановано проведення урочистих зборів, святкових концертів, покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку та обласних спортивно-масових заходів, - повідомив Ігор Подолянець. - Також в рамках Всеукраїнського конкурсу читців, в області заплановано проведення літературно-мистецького фестивалю „Переяславська осінь Кобзаря” та Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості „Об’єднаймося ж, брати мої”. У всіх навчальних закладах впродовж року відбуватимуться уроки Кобзаря, Шевченківські читання, круглі столи та науково-практичні конференції.

У свою чергу голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк наголосив, щогідне відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка має консолідувати українське суспільство та об’єднати навколо понять єдиної культуру, літератури, традицій та звичаїв.

- Пам’ятати та оберігати літературний і мистецький спадок творців нашої історії почесний обов’язок для кожного свідомого українця. Указом Президента України 2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка. Це знакова подія для населення України та, безумовно, нашого регіону, - зазначив Анатолій Присяжнюк. – Сьогодні заради того, щоб не втратити історичну самобутність народу, в першу чергу потрібно зберігати та розвивати культурну спадщину.